Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kresta pojede Barumku s mitsubishi

2 2006
Zlín - Konečně je jasno. Roman Kresta absolvuje letošní automobilovou Barum Rallye za volantem produkčního vozu Mitsubishi Lancer EVO IX. Ač je oficiálním testovacím pilotem tovární stáje Ford, může pro domácí podnik změnit značku. Naplní tak přání sponzora, který si přál, aby startoval s vozem s pohonem všech kol a ne s Fordem Fiesta S1600. Vedoucímu jezdci českého šampionátu Václavu Pechovi tak přibyl zdatný soupeř.

Kresta zlínskou soutěž vyhrál v letech 2000 a 2001. Jenže to bylo se speciály WRC. Tentokrát pojede s produkčním vozem. Automobily specifikace WRC v podniku startovat nesmějí.

"Barumka je mojí opravdu domácí soutěží, vždyť vede místy, kde jsem vyrůstal. Mám tady i velkou základnu fanoušků a letošní start je i jakýmsi opožděným poděkováním za podporu Fans For Kresta. Vím, že vůz patří ke špičce, hlavní testování mě čeká až víkend před samotnou soutěží," uvedl Roman Kresta. "Mým cílem je vždy dosáhnout co nejlepšího výsledku a doma je motivace ještě větší."

Ještě před několika týdny se zdálo být jasné, že se Kresta na start nejprestižnějšího tuzemského soutěžního podniku postaví s vozem Ford Fiesta S1600, se kterým startuje v rámci testování v rallye na Britských ostrovech. Před dvěma týdny ale jezdec sdělil, že ve hře jsou dva vozy.

"Původně jsme měli v plánu jet Barumku s Fordem Fiesta S1600. Zlínský sponzor ale preferoval start se čtyřkolkou," vysvětlil Krestův manažer Antonín Charouz.

Jenže k tomu, aby Kresta mohl absolvovat Barumku s jiným vozem, potřeboval svolení týmu Ford. "Chtěl moc poděkovat šéfovi M-Sportu Malcolmu Wilsonovi, který nakonec povolil start v Barumce s jiným vozem než Fordem, protože Roman pro ně odvádí dobrou práci a nechce mu bránit v šanci získat angažmá v mistrovství světa na příští rok," doplnil Charouz.

Barum Rallye Zlín startuje poslední srpnový víkend jako podnik mistrovství Evropy, ale je i součástí českého šampionátu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze