Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kresta jede Barum rally po dvou letech

25 2006
Zlín - Po dvou letech se znovu vrátí na trať Barum rally testovací jezdec Fordu Roman Kresta. "Posádku jsme ještě nepřihlásili, nevíme ještě, s jakým vozem budeme startovat. K dispozici jsou dva automobily," poznamenal Kresta. Tuto soutěž vyhrál v letech 2000 a 2001. Soutěž začne přesně za měsíc, na posádky čeká zhruba 260 kilometrů rychlostních zkoušek.

Rodák z Trnavy na Zlínsku se netají tím, že na svém takřka domácím podniku pojede maximálně rychle.

"O ambicích na umístění se ale ještě nadá hovořit. Uvidíme, jaká bude vůbec konkurence," uvedl.

Pořadatelé zatím nevědí, kolik posádek se na start 36. ročníku soutěže postaví. Do uzávěrky přihlášek zbývá ještě několik dnů. "Značná část týmů se přitom přihlásí na poslední chvíli," řekl ředitel Barum rally Zlín Miloslav Regner. V loňském roce bylo na startu 111 posádek ze 14 evropských států, vítězem se stal Ital Travaglia.

Soutěž, jež je opět součástí evropského šampionátu, zahrnuje také městskou rychlostní zkoušku, která si svou premiéru odbyla při loňském ročníku. Letos se pojede v pátek 25. července. V sobotu a v neděli je pak na programu 14 rychlostních zkoušek na asfaltovém povrchu různé kvality. Testovací rychlostní zkouška se uskuteční ve čtvrtek 24. srpna u Provodova na Zlínsku.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze