Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krempaská: Udržet tým, a může být medaile

České volejbalistky se radují z postupu na mistrovství Evropy. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

6 2006
Opava - Bylo to mnohem snadnější, než čekaly. Volejbalové reprezentantky budou po čtyřech letech opět hrát mezi evropskou elitou. Postup na šampionát, který se bude konat příští rok v Belgii a Lucembursku, potvrdily o víkendu v Opavě. Kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy vyhrály bez ztráty setu - 18:0!

"Bylo to překvapivě snadné, bály jsme se," přiznala někdejší ostravská blokařka Ivana Plchotová. "Hlavně se do týmu vrátily opory, které chyběly dva tři roky."

Těmi Plchotová myslela zejména smečařku Helenu Horkou, univerzálku Janu Jamborovou a nahrávačku Andreu Sieglovou.

"Neměly jsme mezi sebou žádné problémy," v tom byl podle bývalé ostravské smečařky Terezy Matuszkové základ úspěchu. "To je fakt, mezi babami i trenéry byla pohoda," potvrdila Ivana Plchotová.

"Úspěch byl ve výborné partě, ale i v kombinační hře," dodala trenérka Táňa Krempaská. "Naše snaha hrát kombinačně byla vidět v každém zápase. Ještě ale musíme pracovat na přihrávce a podání."

Podle Krempaské, která vede i Frýdek-Místek, si reprezentantky začínají více věřit. Současný kádr by tak mohl navázat na úspěchy ženské reprezentace z devadesátých let.

"Teď to ale byla jen kvalifikace," upozornila Tereza Matuszková. "Až příští rok budou dvě ještě důležitější akce, samotné mistrovství Evropy a kvalifikace světového šampionátu. Pokud ale zůstaneme ve stejném složení, mohly bychom něco uhrát."

O tom je přesvědčená i trenérka Krempaská. "Jestli se kádr udrží kompletní, mohly bychom na Evropě myslet i na medaili," prohlásila.

Ještě ale uvažuje, že povolá i další hráčky - Havlíčkovou, Havelkovou a Brejchovou. "Brejchová ale přemýšlí o rodině, což je i případ Spalové. Pak bychom musely řešit otázku blokařek," uvedla Táňa Krempaská.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze