Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krempaská se ujala žezla u reprezentace

3 2006
Frýdek-Místek - Necelé čtyři týdny před prvním kvalifikačním turnajem o postup na ME 2007 zahájil přípravu reprezentační tým českých volejbalistek. Žezla se ujala nová trenérka Táňa Krempaská, která na lavičce vystřídala Stanislava Mitáče. Na prvním soustředění ve Frýdku-Místku má jen devět hráček, na většinu legionářek teprve čeká.

"Přípravu nám trochu zkomplikovaly ligy v zahraničí, které právě vrcholí. Hráčky se proto k družstvu budou připojovat postupně," řekla Krempaská v rozhovoru pro Moravskoslezský deník.

Společně s asistentem Tomášem Kulhánkem dohlíží na přípravu týmu, v němž je zatím jediná nahrávačka Mühlsteinovou z domácího Frýdku, univerzálka Jamborová (Řecko), smečařky Šenková (Olymp), Franková (Brno), Kučerová (Post Vídeň), Horká (Řecko), blokařky Hasalíková (Brno), Homolová (Frýdek) a libero Tomanová (Brno).

"Chceme, aby holky byly spolu, mohly se více poznat, vytvořily partu a po náročné sezoně ve svých klubech se dostaly do reprezentační atmosféry," popsala Krempaská cíle pro první soustředění.

Příští týden by se už měl tým připravovat v Opavě v početnějším složení i s dalšími legionářkami.

Do týmu se vrátily tři bývalé brněnské opory univerzálka Jamborová, smečařka Horká a nahrávačka Šimánková, které loni reprezentační sezonu kvůli státnicím vynechaly a letos shodně hrály řeckou ligu.

Vrcholem přípravy budou v polovině května dva přátelské zápasy v Itálii s domácími reprezentantkami.

V kvalifikační skupině o postup na ME 2007 se české volejbalistky utkají s Ukrajinou, Maďarskem a Rakouskem. Úvodní turnaj se koná 26. až 28. května v maďarském Szombathély, o týden později se stejné týmy střetnou v Opavě.

Na šampionát postoupí vítěz skupiny, tým z druhého místa bude hrát v září baráž s druhým týmem ze skupiny D (Bulharsko, Slovensko, Portugalsko, vítěz Izrael - Norsko).

Mistrovství Evropy v roce 2007 uspořádají společně Belgie a Lucembursko. České volejbalistky loni na evropském šampionátu chyběly.

Širší nominace
Nahrávačky:
Mühlsteinová (Frýdek), Šimánková (Řecko) a Sieglová (Francie).
Smečařky: Šenková (Olymp), Franková (Brno), Kučerová (Post Vídeň), Horká (Řecko), Matuszková (Francie).
Univerzálky: Jamborová (Řecko),
Blokařky: Hasalíková (Brno), Homolová (Frýdek), Plchotová (Itálie), Spalová, Brejchová (roz. Kalčíková), Božková (všechny Francie).
Libera: Tomanová (Brno), Lauerová (roz. Bublová/Německo).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze