Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ochrnete, slyšela. Po roce Krejčová veze triumf z havajského Ironmana

Petra Krejčová při vítězství v závodě Českého poháru v dlouhém triatlonu v Otrokovicích. | foto: archiv Petry Krejčové

13 2015
Vloni se na kole vřítila do zatáčky, nedobrzdila a ve velké rychlosti spadla přímo na kameny. Okamžitě musela na operační sál, měla poraněnou páteř. A verdikt lékařů byl dost drsný. Ochrnete a asi už nebudete chodit, říkali jí v nemocnici. Neochrnula, bojovala a v sobotu vyhrála ve své kategorii jeden z nejtěžších závodů na světě - Ironman na Havaji.

Ne, to není scénář hollywoodského filmu, ale reálný příběh 36leté českobudějovické triatlonistky Petry Krejčové.

Na trati havajského závodu strávila 10 hodin, pět minut a 38 vteřin - za tu dobu uplavala 3,8 kilometru, ujela 180 kilometrů na kole a uběhla maraton. V kategorii žen 35 - 39 let měla před druhou závodnicí v cíli náskok více než 11 minut. Mezi 2 367 účastníky obsadila celkovou 375. příčku. Mezi ženami byla pětadvacátá.

„Myslím si, že to je Peti největší úspěch,“ řekl pyšný manžel, 43letý Karel Krejčí, který si závod nenechal ujít. I když fandil jen na dálku.

„Koukal jsem na speciální stránky, kde byly průběžné výsledky. Podle časů, co měla Peťa v sezoně, jsem věřil, že by nějaký slušný výsledek mohla udělat, že by mohla sáhnout i na medaili,“ doplnil.

Petra Krejčová (36 let)

Ironman: 1. místo v kategorii žen 35 - 39 let (Havaj 2015)

Házená: vítězka extraligy se Slavií Praha (2000)

Běh: 2. místo - Pražský maraton (2008), 1. místo Kladenský maraton (2012)

Xterra: 6. místo na SP v Hluboké (2007)

Dlouhý triatlon: 3. místo na mistrovství Evropy v Praze v kategorii 25 - 29 let (2009), 1. místo ČP Otrokovice (2014) - druhý nejlepší čas v historii na území ČR

Střední triatlon: 1. místo MČR Pilman (2012)

Duatlon: 14. místo na ME, Horst (Nizozemsko, 2013)

Před rokem měl nejen Krejčí úplně jiné starosti. „Bezprostředně po zranění nikdo z nás nevěřil tomu, že manželka zase bude závodit a vyhrávat. Ale pak začala pomalu plavat, rozhýbávat krk a nakonec přišla s tím, že by zase ráda závodila. Nebyl jsem moc proti. Nakonec je z toho výhra, takže se jí asi závodí líp než před pádem,“ usmál se Krejčí. Pak už vážněji dodal, že jeho manželku pořád nejvíce bolí jízda na kole, při níž páteř dostává hodně zabrat.

V pondělí odpoledne už seděla Krejčová v letadle a z ostrovů v Tichém oceánu mířila domů. „Oslavu samozřejmě nějakou uspořádáme, ale napřed to bude v rodinném kruhu, až Peťa přiletí,“ zmínil manžel.

Spolu s ním drželi Petře u počítače palce i její dva synové. „Malýmu jsou čtyři roky, takže ten z toho asi ještě neměl rozum. Ten čtrnáctiletý se se mnou vydržel dívat asi do půl dvanácté a pak usnul. Ráno jsem ho vzbudil a řekl mu, že mamka vyhrála. A jak byl rozespalý, tak jen prohlásil, že je to normálka. Pak byl samozřejmě moc šťastný,“ smál se Krejčí.

Triatlonistku už těžké zranění, které si způsobila při závodě Jihočeského poháru v Holubově, už nijak neomezuje. V lednu jí také skončily rehabilitace. „Jen k nám domů vždycky přijde jeden doktor, který jí masíruje krk,“ uvedl Krejčí s tím, že Ironmanem sezona pro jeho ženu skončila. „Teď ji čeká jen nástup k nám do domácnosti a také do práce, je lektorkou ve Fitness 14,“ podotkl.

Jeden z fanoušků po úspěchu na Havaji napsal na její facebookový profil: Jsi nezničitelná!

„Ano, to je pravda, to je celá Petra,“ souhlasí Karel Krejčí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze