Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krčmář na dobré vlně: Nechci být nenasytný, ale desítka byla kousek

Michal Krčmář během sprintu SP biatlonistů v Anterselvě. | foto: Český biatlon / Petr Slavík

23 2016
Do cílové rovinky vjížděl ležérně, odpichoval se jen jednou hůlkou a mával fanouškům. Michal Krčmář v Anterselvě slavil. Třinácté místo i pětadvacáté narozeniny. A další krok směrem k biatlonové špičce „Jsem na vlně, na které se chci udržet až do konce,“ říká.

Mohl jste si přát lepší narozeninový dárek?
Třinácté místo je super. Každé umístění do patnáctky beru jako velký úspěch. Trošku mě ale vnitřně hlodá, že jsem nedokázal bojovat o první desítku. Chybělo mi v poslední trochu síly, abych se vymáčkl a mohl zkusit dojet skupinkou přede mnou. To je jediné, proč můžu být rozpačitý. Jinak jsem spokojený. Nechci, aby to vypadalo, že jsem nenasytný. To vůbec ne.

Rány na střelnici jste si pečlivě hlídal, nechal jste sekundy právě tam?
Určitě by to bylo jednodušší, kdybych dokázal zrychlit střelbu, než se pak snažil sekundy honit na trati. Na druhou stranu, kdybych dnes pár vteřinek ubral, tak mohla nějaká rána uskočit. Vítr se točil, a ne všechny rány byly pěkně v centru. Byly rozeseté po celém terči. Takže taktika byla možná dobrá.

Do cílové rovinky jste bruslil volně s jednou hůlkou. Slavil jste povedený den?
Chtěl jsem hlavně poděkovat fanouškům. Už když jsem přijížděl na stadion, tak jsem viděl ty zástupy, a to mě fakt pohltilo. Kluci, který sem jezdí roky, říkali, že tolik lidí nepamatují. Takže jsem jim to chtěl dát najevo. Všude po trati někdo stál a pořád povzbuzoval. Dokonce hodně českých hloučků.

Trenér Rybář po závodě říkal, že váš výkonnostní vzestup předvídal už před sezonou. Co jste změnil oproti minulému roku?
Já ani sám nevím. Před dvěma dny jsme se bavili s trenérem Rybářem a on mi říkal, že jsem dokázal, že jsem udělal pokrok. Že už to cítil v přípravě. Já jsem mu odvětil, že smekám klobouk, protože já jsem nic nepoznal. Takže je to asi muž na svém místě. Bylo to příjemné slyšet, že vidí posun kupředu. To mi také psychicky pomohlo.

Budete teď umístění kolem patnáctého místa hranicí úspěchu?
Kdybych odpověděl na tuhle otázku, tak si na sebe upletu bič. Každý výsledek, který bude kolem kvalitního 30. místa, tak se bude brát jako neúspěch. A když řeknu, že na to nemám, tak to vypadá, že si nevěřím a nechci bojovat. Teď jsem na vlně, věřím si a docela mi to na trati i chutná, takže se budu snažit do konce sezony na ní udržet a udělám maximum pro to, abych dosáhl co nejlepších výsledků. Zní to vyhýbavě, ale takhle to cítím.Najdete na iDNES.czmobilní verze