Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krátký program žen vyhrála Slucká

18 2006
Lyon - Za ziskem rekordního sedmého titulu mistryně Evropy rázně vykročila Irina Slucká. Ruská krasobruslařka na šampionátu v Lyonu vyhrála krátký program a před čtvrtečními volnými jízdami si zajistila nejvýhodnější pozici. Soutěž už naopak skončila pro českou reprezentantku Ivanu Hudziecovou, která při svém debutu na velké mezinárodní akci 26. příčku a mezi 24 finalistek se nevešla.

Úřadující mistryně světa Slucká získala 66,43 bodu a vybudovala si před rozhodující částí soutěže více než pětibodový náskok před krajankou Jelenou Sokolovovou.

Tu na druhé příčce od průběžně páté Caroliny Kostnerové z Itálie dělí jen 84 setin
bodu. Překvapením je čtvrtá příčka šestnáctileté Gruzínky Elene Gedevanišviliové, která mezi seniorkami debutuje.

Dvacetiletá Hudziecová při premiéře na mistrovství Evropy prakticky vypustila kombinaci trojitého a dvojitého toeloopa a vzápětí přímo před rozhodčími upadla při krokové pasáži. Za své vystoupení dostala třinecká závodnice 33,62 bodu a od postupu do volných jízd ji dělilo přibližně tři a půl bodu.

Dnes jsou v Lyonu od 19:00 na programu volné jízdy sportovní dvojic, v nichž se bude rozdělovat první sada medailí.

Výsledky:
Ženy - po krátkém programu:
1. Slucká 66,43, 2. Sokolovová (obě Rus.) 60,88, 3. Meierová (Švýc.) 60,87, 4. Gedevanišviliová (Gruz.) 60,19, 5. Kostnerová (It.) 60,04, 6. Volčkovová (Rus.) 57,08, ...26. Hudziecová (ČR) 33,62 - nepostoupila.

Totmjaninová a Marinin: popáté titul

Ruská sportovní dvojice Taťjana Totmjaninová, Maxim Marinin popáté za sebou vyhrála krasobruslařské mistrovství Evropy. Na šampionátu ve francouzském Lyonu  o více než sedm bodů porazila Němce Alionu Savchenkovou a Robina Szolkowého, třetí příčku obsadila další ruská dvojice Maria Petrovová, Alexej Tichonov.

Čeští reprezentanti Olga Prokuronovová a Karel Štefl po pádu partnerky ze zvedané figury volnou jízdu nedokončili. Do finálové části závodu nastupovali z desáté pozice po krátkém programu a volnou jízdu zahájili vydařeným sólovým dvojitým flipem a
trojitým odhazovaným flipem. Vzápětí však Štefl zakopl bezprostředně po té, co zvedl partnerku nad hlavu, a šestnáctiletá rodačka z Moskvy přes jeho záda dopadla tváří přímo na ledovou plochu.

Zjevně otřesenou Prokuronovovou odvedl Štefl k mantinelu, ale ve volné jízdě nemohli pokračovat. První prohlídka přímo na stadionu žádné závažné zranění neodhalila, ale mladá závodnice byla převezena na další vyšetření do nemocnice.

Nadvládu na evropské scéně potvrdili Totmjaninová s Marininem, kteří předvedli technicky náročnou jízdu bez výrazných chyb. Jediného zaváhání se dopustili při sólové kombinované piruetě nesouladem pohybu. Přesto dvojnásobní mistři světa po
krátkém programu vyhráli i volnou jízdu a popáté za sebou na ME vybojovali zlato.

Z první medaile na velké mezinárodní akci se radovali Savchenková a Szolkowy. Na stříbrnou pozici se posunuli díky vydařené volné jízdě, v níž byla sice partnerka nejistá při dopadu několika skoků, ale celkový dojem se líbil rozhodčím i divákům.

Na bronzovou pozici ze druhého místa po krátkém programu klesli zkušení Petrovová s Tichonovem. Doplatili především na nevydařený úvod volné jízdy, kdy Petrovová skočila jen dvojitý salchow a společně zařadili pouze dvojitý twistovaný lutz. Na
rozdíl od ostatních špičkových párů navíc měli všechny náročnéprvky zařazeny v úvodu jízdy, čímž se připravili o možnou bonifikaci za zařazení těžkých prvků do druhé poloviny programu.

Výsledky - sportovní dvojice:
1. Totmjaninová, Marinin (Rus.) 195,87 bodu, 2. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 188,08, 3. Petrovová, Tichonov 187,04, 4. Obertasová, Slavnov (všichni Rus.) 173,90, 5. Zagorská, Siudek (Pol.) 153,67, 6. Plaová, Bonheur (Fr.) 138,20, ...Prokuronovová,
Štefl (ČR) nedokončili.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze