Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krátce ze Sydney

25 2000
Kanadský sprinter Bruny Surin nevylučuje, že po skončení atletické kariéry se stane bobistou. "Kanada získává na zimních hrách víc medailí než na letních, tak proč to nezkusit?" řekl. "Sydney je má poslední olympiáda jako atleta. O dva roky později bych rád závodil ve čtyřbobech. Pro legraci," tvrdí sprinter. "Ale možná, že se zabiju."

UGANĎAN JE ZATČEN

Australská policie v sobotu zatkla olympionika Joea Atuhaireho z Ugandy, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování nezletilého děvčete. Dvaadvacetiletý Atuhaire byl umístěn do vazby a čeká na výslech.

TRETRU MÁ KLENOTNÍK

Maurice Greene po vítězství v běhu na 100 metrů zul tretry a hodil je mezi diváky. Tretra skončila v rukách dvacetiletého australského mladíka, který ji nekompromisně přitiskl k hrudi. "Někdo přede mnou s ní žongloval, ale já jsem ji popadl a už nepustil," říkal majitel suvenýru, klenotník Ben Harper.

BĚŽEC POTRESTÁN

Britský překážkář Tony Jarrett byl v rozbězích na 110 metrů překážek diskvalifikován za to, že nedovoleně bránil Němci Ralfu Lebererovi v sousední dráze. Jarrett byl v prvním běhu čtvrtý, což znamenalo postup do meziběhů, zatímco Leberer kvůli Britovi zbortil poslední překážku a sotva závod dokončil. Rozhodčí uznali protest německé výpravy a Leberer byl zařazen mezi postupující místo Jarretta.

CHCE ZLATOU PRO ŽENU

Trenér bulharských veslařů Svilen Nejkov podal protest proti výsledku závodu skifařek, v němž podle něj měly být uděleny dvě zlaté medaile. Tvrdí, že Jekaterina Karstenová z Běloruska dojela zároveň s jeho manželkou Rumjanou. Veslařská federace Nejkovovi předložila fotografii, podle níž Karstenová byla o dvanáct setin vteřiny rychlejší. "Nechci se hádat, ale viděl jsem záběry bulharské televize a na nich projela první cílem Rumjana," řekl Nejkov.Najdete na iDNES.czmobilní verze