Nejlepší čas sezony na 60 m - 6,45 - zaběhl americký sprinter Green na mítinku v New Yorku. Muži, 60 m: 1. Greene 6,45, 2. Drummond 6,50, 3. Lewis 6,57, 500 m: 1. Everett 1:02,59, 800 m: 1. Gray 1:49,88, 60 m přek.: 1. Arnold 7,51, 2. Trammell 7,60, 3. Crear 7,65, tyč: 1. Hartwig 570, 2. Johnson 570 (všichni USA). Ženy, 60 m: 1. Guidryová (USA) 7,14, 2. Sturrupová (Bah.) 7,21, 400 m: 1. Reidová 53,61, 2. Milesová-Clarková 53,65, tyč: 1. Dragilaová (všechny USA) 442.
Tyčkařka Hamáčková vyhrála mítink ve Wuppertalu v osobním halovém maximu 443 cm. Výškař Jan Janků byl druhý skokem 230 cm.
Olympijský limit na 400 m překážek splnil Mužík v Perthu: časem 49,02 vyhrál. Limit evropského šampionátu na 400 m se pokusí splnit při víkendovém mistrovství republiky.
Halovými mistry republiky ve vícebojích jsou Komenda (v sedmiboji 5810 bodů) a Klečková (v pětiboji 4275 bodů).
fotbal
Mistrovství Afriky, čtvrtfinále: Kamerun - Alžírsko 2:1, JAR - Ghana 1:0.
Brazílie a Chile postoupily z jihoamerické kvalifikace na olympijské hry.
Turnaj v Karlíně, finále: Plzeň - Most 1:1, na penalty 7:6 (46. Pleško - 5. Filinger z penalty).
hokej
Finská liga: IFK Helsinky - SaiPa 4:1, Hämeenlinna - Lahti 5:1, Jyväskylä - Jokerit Helsinky 1:1, Rauma - Espoo 4:1 (za domácí Nedvěd), Ilves Tampere - Pori 3:3.
Švédská liga: Linköping - Leksand 6:5, Brynäs - Lulea 8:1, MoDo - Malmö 5:2, Västeras - Frölunda 2:3, Färjestad - AIK Stockholm 3:1, Djurgaarden - HV 71 6:1.
Slovenská liga: Poprad - Skalica 5:3.
Zvolen mění trenéra: místo Jána Jaška povede první tým slovenské ligy Ernest Bokroš, bývalý kouč Slovanu.
Olympijský vítěz z roku 1980, bývalý americký reprezentant Michael Eruzione, je vyšetřován v souvislosti s nelegálním sázením na sportovní zápasy.
Český pohár, 2. předkolo: Teplice - Děčín 8:3, Blansko - Šternberk 2:3, Uherský Brod - Poruba 1:4, Nedvědice - Kroměříž 4:5, Uherské Hradiště - Žďár 1:3, Havlíčkův Brod - Přerov 3:2 v prodl., Hradec Králové - Uničov 4:7, Kopřivnice - Frýdek-Místek 4:5, Most - Kralupy 0:5, Sokolov - Slaný 8:4, Velké Popovice - Příbram 2:5, Chrudim - Nymburk 2:5, Pelhřimov - Strakonice 2:3, Klatovy - Rokycany 5:3, Rožnov - Orlová 3:6, Hvězda - Ústí nad Labem 4:6, Tábor - Ytong 3:5, Kobra - Rondo Brno 3:2.
různé
Turnaj tenistek v Tokiu, semifinále: Hingisová (1-Švýc.) - Rubinová (7-USA) 7:6 (7:2), 6:4, Testudová (6-Fr.) - Srebotniková (Slovin.) 3:6, 7:5, 6:1. Finále: Hingisová - Testudová 6:3, 7:5. Finále čtyřhry: Hingisová, Pierceová (3-Švýc., Fr.) - Fusaiová, Tauziatová (4-Fr.) 6:4, 6:1.
MS dvojbobů ve Winterbergu, muži: 1. Langen, Zimmermann 3:48,66, 2. Lange, Hoppe (všichni Něm.) - 0,07, 3. Reich, Aeberhard (Švýc.) - 0,81... 12. Puškár, Kobián - 3,47, 16. Danilevič, Gomola - 5,03. Ženy: 1. Kohlischová, Heringová (Něm.) 1:58,09, 2. Racineová, Davidsonová (USA) - 0,11, 3. Burdetová, Sutterová (Švýc.) - 0,30.
Mistry světa se stali němečtí sáňkaři Ottová a Müller a dvojice Leitner, Resch. Jeriová skončila na 16. místě.
V závodě SP v Ga-Pa skončila snowboardistka Salavcová na 10. místě.
Světový rekord v krátkém bazénu vytvořili americký plavec Krayzelburg (100 m znak za 51,28 a 200 m znak za 1:52,43) a Australan Thorpe (200 m volný způsob za 1:41,10).
Turnaj Top 12 stolních tenistů vyhráli Rakušan Schlager a Němka Gotschová. Muži, semifinále: Schlager (Rak.) - Gatien (Fr.) 3:2, Jang Min (It.) - Rosskopf (Něm.) 3:2. Finále: Schlager - Jang Min 3:0. Ženy, semifinále: Steffová (Rum.) - Schöppová (Něm.) 3:2, Gotschová (Něm.) - Ni Sia Lian (Luc.) 3:1. Finále: Gotschová - Steffová 3:0.
Se zlomenou rukou bude ruský krasobruslař Jagudin obhajovat titul na mistrovství Evropy ve Vídni. Pravou ruku si zlomil při tréninku před dvanácti dny.
Cyklokrosová Superprestige ve francouzském Harnes: 1. Groenendaal (Niz.) 57:12, 2. Nijs - 12, 3. De Clercq (oba Belg.), 4. Van der Poel (Niz.), 5. Pontoni (It.) všichni - 1:06, 6. De Vos (Niz.), 7. Vannoppen oba - 1:34, 8. Van Santvliet - 1:35, 9. Commeyne (všichni Belg.) - 1:39, 10. P. Dlask - 1:40. Celkově: 1. Nijs 266, 2. Groenendaal 248, 3. De Clercq 188.
Triatlonista Vabroušek vyhrál premiérový ročník Ironmanu v jihoafrickém Kapském Městě (3,8 km plavání, 180 km kolo a maraton) v čase 8:54:35.
Turnaj v kolové ve Šitbořicích: 1. Schneider - Schallert (Rak.) 7, 2. bratři Kingové (Něm.) 5, Skoták - Šmíd 3, 4. Berger - Kratochvíl 3, 5. Jiříček - Hauri (Švýc.) 2.
sazka
Sportka - I. tah: 7 - 12 - 20 - 26 - 41 - 42, dodatkové číslo: 25.
II. tah: 14 - 17 - 23 - 28 - 41 - 43, dodatkové číslo: 15.
Sázka 5 ze 40: 2 - 13 - 15 - 22 - 31.
Šance: 4 - 5 - 0 - 0 - 9 - 7.
Sazka: 1-2-1, 2-0-0, 0-2-1, 2-0-1-2.
Šťastných deset (sobota): 4 - 8 - 13 - 19 - 27 - 30 - 31 - 36 - 41 - 47, 48 - 49 - 51 - 55 - 58 - 63 - 64 - 68 - 69 - 73.
Šance milion: 942 367.
Šťastných deset (neděle): 1 - 3 - 4 - 5 - 11 - 14 - 15 - 17 - 20 - 23, 27 - 28 - 29 - 34 - 51 - 54 - 67 - 75 - 76 - 79.
Šance milion: 008 602. Výhry.
Sportka - I. tah: 1. pořadí není, 2. 2x 308 076 Kč, 3. 57x 19 457 Kč, 4. 3731x 396 Kč, 5. 72 821x 67 Kč.
II. tah: 1. pořadí 1x 7 002 507 Kč, 2. 1x 616 152 Kč, 3. 61x 18 181 Kč, 4. 3377x 437 Kč, 5. 68 526x 71 Kč.
Šance: 1. pořadí není, 2. 3x 100 000 Kč, 3. 23x 10 000 Kč, 4. 284x 1000 Kč, 5. 2655x 100 Kč.
Sazka: 1. pořadí není, 2. 1x 75 751 Kč, 3. 12x 8416 Kč.
Sázka 5 ze 40: 1. pořadí není, 2. 94x 1816 Kč, 3. 2486x 100 Kč.