Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Medaile krasojezdkyně Frýbortové: doma, ale v cizím dresu

Čeští krasojezdci ve slovenských službách Nicole Frýbortová a Tomáš Rozbořil. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

24 2014
Slzy se jí hrnuly do očí hned po její jízdě. A naměkko zůstala i po slavnostním vyhlášení. „Ani nejde popsat, jak jsem se cítila. Ještě pořád se mi chce brečet,“ povídala Nicole Frýbortová. Nešlo o projev smutku, naopak. Drobná blondýnka se na brněnském mistrovství světa dočkala v ženské krasojízdě bronzu, ve který ani nedoufala.

„Brala jsem to tak, že pojedu na zkušenou. A ta se podařila,“ usmála se 21letá závodnice, která ještě před dvěma roky přemýšlela o konci kariéry.

Asi uhodnete, že to nebylo kvůli vysokému věku. Členka brněnské Komety se nepohodla s českým svazem sálové cyklistiky a společně s Tomášem Rozbořilem se rozhodla reprezentovat Slovensko. „Funkcionáři u nás nám házeli klacky pod nohy. Byl tam nezájem trenérů, nebyli jsme nominováni na mistrovství světa, na akcích se k nám nechovali moc hezky. Člověk byl akorát vystresovaný, co se zase stane. Zato na Slovensku nás přivítali s otevřenou náručí,“ líčí Frýbortová.

Kvůli svému rozhodnutí však dva roky nesměla na mistrovství světa. Teď si všechny peripetie vynahradila. „Věřím, že to všechno mě namotivovalo. Jezdím od svých sedmi a jsou za tím léta dřiny. Dřív jsme trénovali v tělocvičně, kde byla zima, takže jsme jezdili v čepicích a rukavicích. Ale přesto jsme tam, kde jsme,“ jásá Frýbortová, která vyjádřila vděk rodině, kamarádům a trenérce Věře Břínkové.

Česko může litovat, že přišlo o medailistku. „Je to určitě škoda. Myslím, že ten odchod byla podpásovka, dalo se to řešit jiným způsobem. Ale dnes už mě to tak nemrzí a přeju jim hodně štěstí,“ říká šéf českých sálovců Jindřich Pospíšil.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze