Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krasobruslařka Hanzlíková před asijskou misí: Maximálně se těším

Michaela Lucie Hanzlíková na mistrovství Evropy v krasobruslení. | foto: ČTK

15 2017
Krasobruslařská sezona pokračuje, na řadě jsou teď další dvě vrcholné akce: mistrovství světa juniorů na Tchaj-wanu a mistrovství světa v Helsinkách. Tento dvojboj čeká talentovanou českou krasobruslařku Michaelu Lucii Hanzlíkovou, sedmnáctiletou studentku Gymnázia Ostrov.

Na lednovém mistrovství Evropy v krasobruslení okouzlila úsměvem a bezprostředností. Po krátkém programu figurovala při velké mezinárodní premiéře mezi dospělými dokonce na patnácté příčce, nakonec skončila Michaela Lucie Hanzlíková na dvacáté pozici.

„Na debut to bylo úspěšné. Byla jsem spokojená,“ netají sedmnáctiletá krasobruslařka. V probíhající sezoně má před sebou ještě dvě velké výzvy. Tento týden ji čeká start na světovém šampionátu juniorů v krasobruslení v Taipei City, tedy hlavním městě ostrova Tchaj-wan, a na přelomu března a dubna to pak bude mistrovství světa dospělých v Helsinkách.

Juniorské mistrovství světa je za dveřmi. Těšíte se, nebo jste spíš nervózní?
Maximálně se těším. Myslím, že to bude úžasný zážitek, a doufám, že i moje jízdy budou pro diváky úžasným zážitkem. Nikdy jsem nezávodila takhle daleko od domova. Vlastně ani na dovolené jsem takhle daleko nikdy nebyla. Je to asi nejdál, co jsem kdy byla. I v tom to bude nové a zase úplně jiná zkušenost.

Michaela-Lucie Hanzlíková ve volné jízdě na mistrovství Evropy v krasobruslení...

Půjde o váš první start na mistrovství světa juniorů, ale už máte za sebou evropský šampionát mezi dospělými. Jaké budou juniorské cíle?
Můj cíl je stejný jako na mistrovství Evropy, zajet dobře a postoupit do volných jízd. Jiný si nedávám. Vůbec nepřemýšlím o konkrétním umístění. Je to přeci jen poprvé. Jsem ráda, že jsem se nominovala. Vždy chci jet tak, abych si to užila a byla spokojená hlavně já a paní trenérka. A myslím si, že když budeme spokojené my dvě, tak to nemůže dopadnout špatně.

Kdo s vámi letí na Tchaj-wan?
Jen paní trenérka Monika Škorníčková. V nominaci jsou ještě Petr Kotlařík a v tanečních párech Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn, kteří také letí se svými trenéry.

Připravujete se nějak na časový posun?
Na Tchaj-wan přiletíme v pondělí a já jedu krátký program až v pátek, čili od úterý do čtvrtka máme tréninky. Vzhledem k aklimatizaci a srovnání se s časovým posunem je to podle mě vymyšleno dobře. Snad budu mít dost času si na vše zvyknout.

Už jste si zjišťovala, jaká je na Tchaj-wanu vůbec hala?
Úplně ne, ale nějaké informace se ke mně dostaly. Má být pro patnáct tisíc lidí a snad je dokonce vyprodaná. Prý jim zbývá jen pár desítek vstupenek. Takže to bude počtem lidí ještě o stupeň větší zážitek, než byl v Ostravě, což si vlastně ani neumím představit.

Fotogalerie

Dělali jste pro juniorský šampionát nějaké změny v programu ve srovnání s mistrovstvím Evropy v Ostravě?
Krátký program je úplně stejný. V juniorech je nové pravidlo, kdy součástí krátkého programu musí být i rittberger, takže skoky jsou stejné jako v Ostravě. I volná jízda v podstatě zůstává. Je zkrácená jen o chorospirálu v závěru, takže až po poslední piruetu jedu stejný program. Tedy pro mě žádná velká změna.

Jaký vůbec byl váš program od mistrovství Evropy a jak probíhaly přípravy na světový šampionát juniorů?
Hned po Evropě jsem jela domácí juniorský šampionát, který jsem vyhrála. Pak jsme si udělaly pauzu, aby závodů nebylo moc. Sezona je dlouhá a přestávka mi docela sedla. Jsem za to ráda. Po pauze se mi jezdilo dobře a myslím si, že programy mám teď opravdu skvěle najeté.

A vaše další plány po juniorském šampionátu?
V podstatě hned týden po juniorech bych měla letět na mistrovství světa dospělých do Helsinek. Tam se těším tak, že se to ani nedá popsat... To je prostě další můj splněný sen.Najdete na iDNES.czmobilní verze