Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krasobruslař Pljuščenko nejel na mistrovství světa, ale do Prahy se chystá

Fenomenální krasobruslař Jevgenij Plujščenko má Prahu rád. Ve čtvrtek vystoupí v exhibici Ice Olympic Tour | foto: AP

12 2010
Přestože se geniální krasobruslař Jevgenij Pljuščenko neúčastnil březnového mistrovství světa v italském Turíně, čeští milovníci krasobruslení si budou moci jeho umění rozhodně vychutnat. Ruský krasobluslař vystoupí tento čtvrtek v Praze v programu Ice Olympic Tour. Ten bude hostit holešovcký stadion hokejové Sparty.

I české krasobruslení bude mít na ledové show své zastoupení - po boku Jevgenije Pljuščenka vystoupí talentovaný Michal Březina, který si z mistrovství světa odvezl velký úspěch v podobě 4. místa. V exhibičním představení se objeví také věhlasná jména jako Stéphane Lambiel, Aliona Savchenko, Robin Szolkowy.

"Jevgenij Pljuščenko Česko miluje. Jeho předcházející show se vždy u diváků setkaly s velkým zájmem, a proto se k nám rád vrací. Vzhledem k jeho nabitému programu bylo těžké najít vhodné termíny. Proto jsme rádi, že se to podařilo," říká za organizátory Eva Janoušková z goProduction.

Jevgenij PljuščenkoJevgenij Pljuščenko

Ice Olympic Tour, která odstartovala na konci března v Petrohradě a již ji hostila Moskva, Paříž, Bukurešť a Bratislava nabízí show plnou humoru, skoků, tanečního umění, ale i elegance a krásy, které ke krasobruslení patří.

"Pljuščenko už ve svých minulých vystoupeních prokázal, že je vrcholovým profesionálem sbírajícím nejvýznamnější sportovní tituly na světě, ale také, nebo možná především, skvělým bavičem a showmanem, schopným intenzivně komunikovat se svým publikem," láká Janoušková.

"Na ledové ploše budou i čísla plná humoru, jako například vystoupení akrobatického krasobruslaře Jakimenka za Ukrajiny, nebo neuvěřitelné ohýbání kolen v podání Kanaďana Graetze," vyzdvihuje pak své kolegy samotný Pljuščenko.

Vystoupení v Praze bude unikátní i tím, že umělecký zážitek ledové akrobacie umocní hudební doprovod maďarského houslisty Edvina Martona. "Oproti předcházejícím show bude Edvin Marton s jeho milionovými Stradivari jediným hudebním účinkujícím v programu. Tato show není totiž o muzice, ale o hlavně o krasobruslařských výkonech. A těch bude k vidění opravdu velké množství," popisuje pro MF DNES Pljuščenko.

Vyvolení diváci s VIP vstupenkami nakonec budou mít možnost nejlepší krasobluslaře světa i osobně poznat. To budou muset ale vyrazit do Karlových Varů, kam se show z Prahy 16. dubna přesune. "Po skončení programu budou mohou krasobruslaře osobně pozdravit na afterparty," dodává Janoušková.

Poslední zastávku v Česku bude mít Pljuščenko 19. dubna v Ostravě. Vstupenky jsou ještě stále v prodeji.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze