Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krásky na zdi. České sportovkyně provedou rokem 2011 z kalendářů

Lucie Smutná pózuje pro kalendář volejbalistek Slavie Praha | foto: tommyczech.cz

31 2010
Jak upoutat pozornost na ženský sport? Přece krásou jeho protagonistek. Nápad na kalendář odhalující půvaby českých házenkářek, volejbalistek a basketbalistek se v uplynulých měsících zrodil hned ve čtyřech klubech.

Kalendářovou velmocí pro rok 2011 se stala Olomouc. Vždyť odvážné pózování fotografům zvolily tamní extraligové volejbalistky stejně jako prvoligové basketbalistky.

Fotky volejbalistek UP Olomouc

Přední tým české nejvyšší soutěže se do ateliéru vydal nejen kvůli zviditelnění. Výtěžek z prodeje vytvořeného kalendáře zamířil na konto dětské oddělení hemato-onkologie olomoucké fakultní nemocnice.

Přesto Hanačky přiznávají, že díky kalendáři věří ve vyšší návštěvnost. "Máme natolik dobrý tým, že to zvládneme a diváky přesvědčíme, že se neumíme jen svlékat, ale taky hrát volejbal," poznamenala Hana Maléřová.

Fotky basketbalistek UP Olomouc

To sousedky olomouckých volejbalistek z vedlejší šatny, které se věnují basketbalu, zmiňují další "přízemní" důvod - vydělat si na nové vybavení a na cestování. V první lize, tedy druhé nejvyšší soutěži, se totiž sponzoři právě nehrnou.

"Nápad vznikl někdy na letním soustředění před sezonou. Inspirací nám byly sportovní kalendáře ostatních oddílů. Také jsme přemýšlely o sportovních fotkách, ale pak jsme si s holkama řekly, že zkusíme akty," dodala kapitánka týmu Gabriela Svobodová.

Fotka z kalendáře házenkářek Zlína

To házenkářky ze Zlína už jsou oproti konkurenci zkušenými modelkami. Vždyť si zapózovaly už podruhé. V premiéře vsadily na sportovní téma. V roce 2010 odhalují nejen ženské zbraně.

Také sportovkyně z Valašska se s částí výtěžku rozloučily ve prospěch charity. Podpořily dětský domov ve Zlíně.

fotky volejbalistek slavie praha

Českou polovinu republiky zastupují v přehlídce sportovních kalendářů volejbalistky pražské Slavie. Za konkurencí sice zaostaly co do odvahy, vše ale vynahrazuje umělecký dojem.

Jedna z členek týmu - Kateřina Kočiová - neskrývá, že účelem kalendáře bylo připoutat pozornost k volejbalu. "Myslím, že minimálně fotky se moc povedly," dodává s úsměvem.

Co vy na to?

Který z kalendářů se vám líbí nejvíc?

celkem hlasů: 496

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 3. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

Volejbalistek Olomouce 211
Volejbalistek Slavie 146
Basketbalistek Olomouce 99
Házenkářek Zlína 40
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze