Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kramolín hlásí: Můžeme startovat

7 2006
Kramolín - Duní tady téměř denně motory silných zemních strojů. Přemísťují kubíky zeminy. Motokrosové závodiště v Kramolíně u Nepomuku se chystá na první závod nové sezony. Tím bude nedělní úvodní díl mistrovství republiky v sajdkárkrosu a čtyřkolek.

"Máme po zimě plné ruce práce. Ale nechtěli jsme závody odvolat kvůli tomu, že by byla trať příliš rozmáčená. Teď tady pracují především buldozery," uvedl šéf kramolínského závodiště Jan Polívka.

Dlouhá zima se projevila prakticky všude v Česku a ani Kramolín nebyl ušetřen důkladné sněhové nadílky, která se držela na okruhu hodně dlouho.

"Začali jsme na přípravách prvního závodu pracovat ještě ve chvíli, kdy tady ležel sníh," vysvětlil Polívka.

"Aby nebylo bláta příliš, tak jsme sníh odklidili buldozerem. A vyplatilo se to. V neděli se u nás určitě pojede. Trať bude tak akorát na motokros."

Sezona sajdkárkrosu začíná rok co rok v Kramolíně. Polívka očekává, že na startu bude okolo 15 posádek.

"Bude to tvrdý souboj mezi obhájci titulu bratry Rozehnalovými a další bratrskou posádkou Čermákových. Loni se o titul prali do poslední jízdy," uvažoval Polívka.

Po delším čase bude mít ve startovní listině zastoupení dvojice z Kramolína - Ondřej Kalinovský se spolujezdcem Pavlem Liškou.

"Čeká je premiéra. Ale hlavně že je tady nová krev. Sajdkárkrosařů v poslední době spíš ubývá," konstatoval Polívka, který se této disciplíně věnoval coby řidič sajdy po dlouhé roky a dokonce vyráběl závodní podvozky pro sajdy.

Nedělní klání, které začne ve 13.30 hodin, doplní ještě závody čtyřkolek a sólo motocyklů českých značek Jawa, ČZ a Eso.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze