Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Králem dostihů je trenér Mandella

27 2003
Los Angeles - Více než třetinu z patnácti a půl milionu dolarů dotací jubilejního, 20. ročníku neoficiálního dostihového mistrovství světa - Breeders' Cupu - získal jediný trenér: Richard Mandella, překvapení z Kalifornie. Jeho koně vyhráli čtyři z osmi vypsaných dostihů, včetně dvou největších.

„Nejvíc jsem šokoval sám sebe,“ řekl k nečekanému úspěchu muž, který až dosud připravil pouze dva vítězné koně. „Člověk sní obvykle o jednom vyhraném veledostihu. Myslet na čtyři najednou je drzost.“

Úspěšný kvartet tvořili koně Pleasantly Perfect, Johar, Action This Day a Halfbridled.

Nejprestižnější světový mítink, v jehož rámci se koná osm dostihů pro různé kategorie koní, přinesl též nebývalý úspěch Evropě: vyhráli irští Islington, High Chaparral (ten prvně v historii mítinku v mrtvém závodě s Mandellovým Joharem) a francouzská Six Perfections.

Světová série celkově, koně: 1. High Chaparral (Ir.) 28, 2. Sulamani (Brit.) 20, 3. Alamshar (Ir.) 15; jezdci: 1. Kinane (Ir.) 34, 2. Dettori (It.) 25, 3. Solis (USA) 24; trenéři: 1. O'Brien (Ir.) 42, 2. Surúr (SAE) 34, 3. Mandella (USA) 28.

Autoři:


Témata: dostihy, Kalifornie
Najdete na iDNES.czmobilní verze