Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Král zakončil černý víkend GP2 kolizí, vyhrál lídr šampionátu Valsecchi

Josef Král na okruhu v Abú Zabí | foto: www.josefkral.cz

6 2010
Ve čtvrtém závodě asijské série GP2 v Abú Dhabi český jezdec Josef Král poprvé nedojel do cíle. Skončil po kolizi již v pvním kole. Vyhrál Ital Valsecchi, který drží i celkové vedení, Král je stále šestý.

Třiadvacetiletý Valsecchi týmu iSport byl opět nejlepším pilotem kvalitního pole. Vítězství si zajistil opravdu geniálním tahem krátce před cílem.

Start vyšel senzačně Michaelovi Herckovi. Obrýlený Rumun vedl před Američanem Rossim, závod byl ale brzy neutralizován. Důvodem byla kolize mezi Josefem Králem, Sergiem Perezem a Lucou Filippim. Pro českou naději z týmu Super Nova karambol bohužel znamenal konec závodu hned v prvním kole.

Když se opět jelo naostro, dokázal Herkův týmový kolega Giacomo Ricci předjet druhého Rossiho a v posledních letech spíše neúspěšný tým DPR se mohl těšit ze senzačního dvojitého vedení.

Na piloty stáje Herckova zámožného otce se ale blížilo nebezpečí v osobě Davideho Valsecchiho, který vyrazil ze sedmé pozice, rezolutně se ale prodíral kupředu. Rozhodující útok si Ital schoval na závěr napínavého podniku.

Ve fázi, která připomínala hru kočky (vozu stáje iSport) s myší (oba monoposty DPR), Valsecchi složitým manévrem za sebou nejdříve nechal Ricciho, než se vrhl na vedoucího Hercka. Rumuna chvilku pozoroval a v předposledním kole jej na konci dlouhé rovinky připravil o vedení, aby vyhrál s náskokem 1,9 vteřiny.

Výborné čtvrté místo získal Perez, který se po nehodě na startu musel probojovat celým polem, před pátečním vítězem Turveyem.

Napříč tomu, že zůstal v Abú Zabí bez bodů, drží Josef Král stále ještě uspokojivé 6. místo v celkovém hodnocení.

Seriál budou uzavírat čtyři závody v Bahrajnu, kde český pilot bude chtít napravit nepovedené vystoupení uplynulých tří dní.

4. závod šampionátu GP2 Asia

pořadí jméno
1.  Davide Valsecchi (It./iSport)   33 kol
2.  Michael Herck (Rum./DPR)         +1.9s
3.  Giacomo Ricci (It./DPR)         +4.2s
4.  Sergio Perez (Mex./Addax)        +11.6s
5.  Oliver Turvey (Brit./iSport)     +12.2s
6.  Max Chilton (Brit./Ocean)        +19.6s
7.  Jules Bianchi (Fr./ART)         +20.0s
8.  Charles Pic (Fr./Arden)         +20.6s

Celkové hodnocení

pořadí jméno body
1. Valsecchi        35
2. Turvey           16
3. Rossi            10
4. Vietoris          9
5. Filippi           8
6. Král              8


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze