Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Král se v premiérovém závodě GP2 zlepšil o šest míst, vyhrál Francouz Pic

Josef Král při testech ve francouzském Le Castelletu. | foto: Roman Klemm

8 2010
Výsledek nic moc, ale výkon dobrý. Josef Král začal v seriálu GP2 dvanáctým místem. Po kolizi v kvalifikaci startoval až z osmnácté příčky, a dokázal se tak posunout o šest příček. Vyhrál Francouz Pic ze stáje Arden.

Josef Král začal výborně a od startu se posouval vzhůru. Zarazil se až po povinné výměně pneumatik za týmovým kolegou Ericssonem. Byl rychlejší než Švéd, ale předjet ho nedokázal. Přesto se snažil do posledních metrů a v cíli je dělilo pouze pár desetin vteřiny.

Švéd přitom startoval jako osmý, v kvalifikaci ho nic podobného jako Krále, kterému neopatrný Brazilec Razia poškodil zavěšení pravého předního kola, nepotkalo. I v závěru závodu bylo znát, kdo má v britském týmu Super Nova navrch, český pilot na nadějného seveřana nepříjemně dotíral.

Další šanci vyjet si body bude mít Josef Král v nedělním sprintu.

Na okruhu v Barceloně viděli diváci celkem atraktivní podívanou, o předjíždění nebyla nouze. Na úzkou první zatáčku doplatil vítěz kvalifikace Bianchi z Francie, který je náhradním jezdcem týmu formule 1 Ferrari a dokonce se mluví o tom, že by mohl po sezoně nahradit v kokpitu Massu.

Poté vedl Mexičan Perez, ale ten se po výměnách pneumatik propadl a pro vítězství si dojel Pic z týmu Arden, i když se až do cíle musel bránit útokům Itala Ricciho ze stáje DPR.

Třetí dokončil Španěl Clos (Racing Engineering).

Seriál bude mít v letošní sezoně jen deset zastávek. Zástupci FIA v sobotu oznámili, že závod v portugalském Portimau plánovaný na 19. a 20. června byl zrušen. Majitelé minulý rok nového a ze závodního hlediska fantastického okruhu, prý nesplnili některé smluvní podmínky.

Výsledky

1. Charles Pic (Fr.) Arden 57:54.177 min.
2. Giacomo Ricci (It.) DPR + 1.489s
3. Daniel Clos (Šp.) Racing Engineering + 4.209s
4. Sergio Perez (Mex.) Barwa Addax + 5.111s
5. Oliver Turvey (Brit) iSport + 18.339s
6. Pastor Maldonado (Ven.) Rapax + 30.211s
7. Luiz Razia (Braz.) Rapax + 30.568s
8. Fabio Leimer (Švýc.) Ocean + 34.321s
...12. Josef Král (ČR) Super Nova + 51.682s

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze