Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krahulík léčí čelist a čeká na Brabcův trest

15 2003
Frýdek-Místek - Házenkář Miloslav Krahulík z Frýdku-Místku platí za velmi tvrdého chlapíka. Ale tohle bylo i na něj příliš. Za to, jak jej lounský Jan Brabec zranil, žádá tvrdý trest. Když se Krahulík v obraně přikrčí, napne svaly, rozpřáhne dlouhé ruce a bojovně svraští obočí, jde z něj strach.

Letos měl po odchodu střelce Daniela Vala konečně dokázat, že umí také dávat góly.
V přípravě se mu dařilo, patřil k nejlepším střelcům Frýdku-Místku. Jenže hned v prvním interligovém zápase v Lounech jej Brabec praštil pěstí do obličeje a zlomil mu kloubní výběžek sanice. Krahulík zápas i přes velkou bolest dohrál, dal v něm nakonec devět gólů.

Bolest se ovšem stupňovala, po dvou dnech šel na rentgen a teprve tam lékaři zjistili, že kůstka, která drží sanici, je zlomená. Od té doby je mimo hru. Dnes, kdy úřadující šampioni hrají v Karviné první regionální derby (17.30), to je přesně měsíc.

Krahulík měl zadrátovanou čelist, cucal jen mixovanou kaši, zhubnul sedm kilogramů a minimálně tři týdny se ještě bude kurýrovat. Už sice běhá, posiluje, ale na obličej si musí dávat velký pozor.

"A nevím, jak to na mě bude působit, až se znova dostanu do nějaké mely," přemítá šestadvacetiletý hráč. "Házená je tvrdý sport, do obličeje při ní dostanete co chvíli."

Brabcův zákrok ovšem Krahulík za běžný nepovažuje. "Byl jsem v trháku a po odehrání míče jsem dostal zezadu pěstí," vzpomíná. I proto se klub obrátil na disciplinární komisi. Žádá tvrdý trest.

"Poslali jsme na disciplinárku videokazetu, ten zákrok byl likvidační," přitakal sekretář frýdecko-místeckého klubu Zdeněk Vlk. "Čekáme na odezvu."

Pokud by disciplinární komise nereagovala, hodlá se Krahulík obrátit na civilní soud. "Takové zranění se léčí až půl roku, to už přece není legrace."

S Brabcem o srážce Krahulík nemluvil. Jen si několikrát pouštěl záznam kritického zápasu. "Díval jsem se, jestli mi třeba za něco neoplácel, ale z mé strany nebyl žádný problém. Neměl jsem žádný sporný zákrok, tak nevím."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze