Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krahulík se vrátil posílit obranu frýdecko-místeckých házenkářů

Miloslav Krahulík v bílém dresu Lovosic | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2014
Po deseti letech je zpátky. Miloslav Krahulík přišel před touto sezonou především pozvednout obranu házenkářů SKP Frýdek-Místek.

„Když jsem odcházel, tak byl Frýdek-Místek s tehdejším trenérem Liptákem v extralize druhý,“ podotkl letos 37letý Krahulík, který přišel z Lovosic, kde s házenou začínal. S Frýdkem-Místkem ale získal i titul v roce 2003.

V této sezoně zřejmě na finále pomýšlet nemůžete.
O ambicích je těžké mluvit. Pro nás je cílem play-off. Hrát o udržení mezi čtyřmi nejhoršími celky bychom nechtěli. Bude to ale náročná a dlouhá sezona. Někdo se nám může zranit, ale play-off...

...by měla být jistota, ne?
No, ostatní mančafty hodně posílily, Zubří, Karviná, která nebyla minulý rok v šestce. Bude to hodně natlačené, bude záležet na každém zápase, stačí jedna prohra venku u slabého soupeře a nemusíte se do osmičky dostat. Každopádně ale hraju házenou, abych vyhrával, ambice musíte mít vždycky ty nejvyšší.

Proč jste v Lovosicích skončil?
Chtěli omladit. Jako nejstarší jsem byl první na řadě, a tak jsem šel.

Jaké to pro vás je, vrátit se do Frýdku-Místku?
Už jsem skončil s tou vrcholovou házenou. Je to teď taková pohoda. Už to není takový psychický nápor, spíše zdejší angažmá beru jen na dohrání kariéry.

Zůstaly vám po těch deseti letech i nějaké vazby na Frýdek-Místek?
Mám odsud manželku, máme tady zařízené bydlení, takže jsme se vraceli domů. Měli jsme to naplánované už dost dlouho. Kvůli dětem jsme se nechtěli už nikam po republice stěhovat a do zahraničí bych už třetí čtvrtou ligu hrát nešel. Byl jsem tak rád, že jsem se ve Frýdku-Místku hned dohodl.

Vyhovuje vám, že jste přišel posílit obranu?
Jsem s tím smířený. Měl bych naši obranu vyztužit a předat spoluhráčům i nějaké zkušenosti. Dříve jsem v útoku hrával dá se říct celou kariéru, ale tak to je. Takoví lidé, obranáři, jsou potřeba v každém mančaftu, ať je to hokej, házená, volejbal, prostě tam, kde se střídá.

Nebude vám útočení chybět?
Určitě mi to chybí. Ale minule proti Přerovu jsem se do útoku dostal aspoň na chvilku (dal jeden gól). Když bude příležitost, tak prostor v útoku zřejmě dostanu.

Souhra v obraně vám funguje?
Jo, s Michalem Vaculou se známe. Uvidíme ale, až nás prověří lepší mančafty. S Přerovem (37:36) to bohužel byla spíše chodící házená.

Ve čtvrtek hrajete v Brně. To bude silnější protivník?
Určitě. To je jeden z aspirantů na osmičku. Posílili Mrázem z Dukly. Bude to těžký soupeř.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze