Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnské volejbalistky se sehrávají. A hledí na emotivní Brazilku

Brněnské hráčky Nikola Vaňková a Anna Suchá zdvojili přihrávku. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

21 2017
První dny na ni nové spoluhráčky trochu zíraly. „V našem regionu x let fungovalo to, že člověk dostal úlohu, splnil ji a šel dál. Jenže ona není studený člověk,“ povídá trenér volejbalistek KP Brno Marek Rojko, jenž má v týmu exotickou posilu Flaviu Assisovou.

„Když Brazilce něco nejde nebo nesedí, nezakrývá to. Zeptá se, dá do toho emoce. A o tom je mezinárodní volejbal. O komunikaci, o projevu, o emocích,“ vyjmenovává Rojko.

Brňanky na počátku srpna, kdy odstartovaly přípravu na novou extraligovou sezonu, nehleděly jen na 38letou smečařku ze Sao Paula.

Pokukovaly po sobě navzájem. Do Brna dorazilo tolik posil, že v Králově Poli mohou vytvořit fungl novou zahajovací šestku. „Ještě pořád potřebujeme trošku času, abychom se sžily,“ prohodí jedna z půltuctu akvizic, Ivana Zburová.

Právě 35letá slovenská nahrávačka bude novému týmu velet jako kapitánka. Zburová nahradí Michaelu Doležalovou, která se v klubu přesunula na manažerskou pozici.

„Mám tolik práce, že jsem pořádně neviděla žádný trénink holek. Teprve si budu zvykat na roli diváka,“ prohodí Doležalová, která na jaře po pětiletém půstu dovedla tradiční klub k extraligové medaili.

A v Králově Poli by v nadcházejícím ročníku, který započnou v polovině října, bronzový úspěch rádi minimálně napodobili. „Loni jsme nastolili určitý čtyřletý projekt. A byť klopotně, dosáhli jsme medaile, což chceme zopakovat,“ přikývne šéf klubu Richard Wiesner. „Jen věřím, že sezona bude klidnější.“

Prezident klubu narážel především na loňskou nevýraznou základní část. „Měli jsme obrovské výkyvy výkonnosti,“ souhlasí trenér Rojko. Proto v Brně zainvestovali do nových akvizic, které se sehrávají. Kromě brazilské veteránky Assisové zlákali exreprezentační blokařku Boulovou, brněnskou odchovankyni Vyklickou nebo naposledy slovinskou smečařku Peneovou.

Flavia  Assisová v době, kdy hrála za Prostějov

Flavia Assisová v době, kdy hrála za Prostějov

Parta se nyní poznává na zápasech a turnajích v cizině, výjezdy za hranice slouží tak trochu jako teambuilding. „Byli jsme tři dny v Mariboru, dva a půl dne v Polsku. A mimo běžné prostředí se lépe pozná, jak se hráčky k sobě chovají,“ oznamuje Rojko. „Ještě to nemám uzavřené, ale zatím jsem neviděl žádný velký problém,“ dodává brněnský kouč.

Celkově kvůli nedostatku českých hráček středního věku přestávají být zahraniční volejbalistky v tuzemské nejvyšší soutěži zvláštností. „Snad kromě Olympu Praha a Fénixu Brno mají už všechny celky v týmu cizinky,“ poznamenává Wiesner. „I tím se liga zkvalitňuje,“ doplňuje šéf klubu KP Brno, který se zúčastní CEV Cupu.

Do evropského poháru vstoupí Brňanky až v prosinci, od zítřka čeká na obměněný královopolský tým první test před vlastními příznivci, v nové hale ve Vodově ulici se koná turnaj Grand Prix Brno.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze