Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájce triumfu Kožíšek doufá, že bude ve Vítkovicích aspoň na „bedně“

Český běžec na lyžích Dušan Kožíšek v olympijském štafetovém závodu na 4x10 kilometrů. (16. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

8 2014
Český reprezentant Dušan Kožíšek bude obhajovat prvenství v exhibičním závodě RWE City Cross Sprint v běhu na lyžích. Ten vyvrcholí v sobotu po 17 hodině v Dolní oblasti Vítkovic. "Loňským vítězstvím jsem si na sebe upletl bič. Znovu vyhrát bude těžké, protože konkurence vzrostla, ale poperu se s tím," slíbil Kožíšek.

Dá se čekat, že počasí a podmínky závodu budou při nynějších teplotách jako na olympiádě v Soči?
Takové zřejmě ne. Slunce v Ostravě asi nebude tak svítit. Trať snad vydrží a nebude tak rozbředlá jako na olympijských hrách.

Bude trasa závodu oproti loňsku jiná?
Nebude to okruh, ale měla by na ní být nějaká otočka, měli bychom se vracet, takže bude hrozit více pádů, kontaktů. Jsem na to zvědavý, ale doufám, že se tomu vyhnu, že nedojde k nějakým zlámaným hůlkám a podaří se mi i nějaký hezký výsledek.

Už jste zmínil větší konkurenci. Jaká bude?
Nevím, kdo všechno dorazí, ale budou tu například Francouz Darragon, olympijský medailista ve sprintu (bronzový z Turína 2006 - pozn. red.), Polák Maciej Staręga, který pravidelně boduje ve Světovém poháru, ale i kluci z Finska. Bude to náročné, ale věřím, že se mi podaří urvat aspoň bednu.

Co vůbec říkáte ostravskému závodu?
Líbí se mi. Mohli by se tu přijet podívat i někteří pořadatelé Světového poháru a inspirovat se, jak to má vypadat. V Ostravě je navezený sníh bez kamínků, bez špíny, což se o některých závodech Světového poháru říct nedá. Zdejší organizátoři si zaslouží ocenění, že se jim podařilo závod udělat i v letošní mizerné zimě.

A jak se vám líbí prostředí vysokých pecí?
Přijde mi to skoro zajímavější než někde v lese, kde diváci málokdy přijdou, zvlášť u nás na republikových závodech, takže jsem rád, že se tady taková exhibice pořádá.

Takže věříte, že diváci přijdou?
Už i loni přišli, až jsem byl překvapený, kolik jich bylo. Teď je navíc příjemnější počasí na stání. A snad se i rozkřiklo, že je to fajn akce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze