Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kovaříková a Novotný: Končíme. Loučíme se

Radka Kovaříková a René Novotný | foto: Monika TomáškováMF DNES

7 2005
Brno - S nimi skončila v roce 1995 zlatá éra českého krasobruslení. Teď definitivně odcházejí i oni sami. Po deseti letech, kdy objížděli profesionální exhibice a soutěže. Sportovní dvojice Radka Kovaříková – René Novotný oznámila, že bruslí poslední sezonu. "Nejsme nesmrtelní," říká Kovaříková. Jí je 30, Novotnému 42 let. "Žilo by se nám veseleji, kdyby nás bylo víc," plánují rodinu.

O loučení uvažovali už loni. Ale Novotný se zranil, mladá krasobruslařka mu tehdy přeřízla na ledě stehenní sval. „Tak jsem končit nechtěl,“ prohlásil.

Nyní se jim naskytla jedinečná příležitost k rozlučce s českým publikem: turné revue Champions on Ice po pěti českých městech. Ve středu začínají v Sazka Areně, budou u toho i další hvězdy: Slucká, Sabovčík či Anissinová – Peizerat. „Něco takového tu dvacet let nebylo,“ těší Kovaříkovou.

Z Evropy odletí na další vystoupení v zámoří, čeká je i start na profesionálním mistrovství světa týmů. Do dubna mají co dělat. Ale potom? Sní o založení vlastní bruslařské akademie v Brně. „Renda zdědil po rodičích pedagogické vlohy, trenéřina by měla být jeho parketou. Já budu spíš manažerkou,“ tuší Kovaříková.

Už teď radí jediné české sportovní dvojici současnosti. „Stále však narážíme na závist a zášť. Vnímáme, že naše práce není doma vítaná. Příčí se mi jít hlavou proti zdi,“ říká Novotný.

Kdo jiný by však měl pozdvihnout české krasobruslení z propasti, do nějž se zřítilo, než amatérští mistři světa z roku 1995? 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze