Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koulařský souboj ozdobí mítink

27 2006
Otrokovice - Hladké i překážkové sprinty na 40 yardů určitě nabídnou zajímavé souboje, ovšem hlavní pozornost v úvodním dni Obaly Morava halového mítinku v atletice na sebe strhne koulařský sektor. V městské hale v Otrokovicích se dnes proti sobě postaví trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák, olympijský finalista Petr Stehlík a juniorský evropský šampion Remigius Machura mladší.

Jejich bitva začíná o půl sedmé večer.

"Favoritem je Stehlík. Dokonce jsme vypsali prémii, kdyby splnil limit na halové mistrovství světa," naznačil manažer mítinku Michal Petřík.

Dvoudenní závod se koná v rámci sedmdesátin otrokovické atletiky. Zatímco pátek je věnován běhům a kouli, zítra přijdou na program jenom skokanské disciplíny - tyčka, výška, dálka a trojskok.

"Tyčka je součástí našeho mítinku poprvé," připomněl Petřík. "Dlouho jsme se snažili upravit halu, aby to bylo možné. Letos se nám to povedlo," vydechl si.

Hlavním tahákem dvoudenního mítinku je pochopitelně Dvořák. Zlínský rodák obsadí tři disciplíny. Dnes poběží přes překážky a bude házet koulí, zítra jej čeká dálka.

Obaly Morava halový mítink 2006

Pátek 27. ledna
-běh na 40 yardů přes překážky žen i mužů (15.30 a 17.30)
-koule žen (16.30)
-finále běhu na 40 yardů žen i mužů (18 a 18.15)
-koule mužů (18.30)

Sobota 28. ledna
-skok o tyči mužů (11)
-skok daleký žen (11)
-skok daleký mužů (12.30)
-skok vysoký žen (12.30)
-trojskok žen (14)
-skok o tyči žen (14)
-skok do výšky mužů (14.30)
-trojskok mužů (15)

"Závod beru jako dobrou přípravu v závodní atmosféře," poznamenal Dvořák. "Ale nevím, co mě čeká při běhu. Přece jen je to netradiční trať," pousmál se.

Pořadatelé jednali s řadou českých atletických es. Desetibojař Roman Šebrle start odmítl z rodinných důvodů, výškař Jaroslav Bába je zraněný.

Skákat nebudou ani Svatoslav Ton a Tomáš Janků, kteří už splnili limit na halové mistrovství světa. Ale i tak se v Otrokovicích sejde kvalitní konkurence.

Ve výšce se představí Slovák Horák s osobním rekordem 224 cm, loňský vítěz Hon či nadějný junior Kabelka.

V ženské kategorii bude usilovat o limit Dubnová. Ve sprintu se představí Sajdok nebo domácí naděje Kouřil, člen reprezentace do 22 let.

"Může se ještě stát, že na poslední chvíli se konkurence rozroste," tajemně naznačil Petřík.

Dvořák zanechal rodinu v Praze

Bez manželky a dcer vyrazil tentokrát trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák k rodičům do Zlína. Nepřijel totiž na návštěvu, ale kvůli závodům. Dnes a zítra ho čekají tři disciplíny při Obaly Morava halovém mítinku v Otrokovicích.

"Bydlet v hotelu, když jsem doma, mi přišlo nevhodné. A naskládat celou rodinu do dvoupokojového bytu rodičů by bylo komplikované," vysvětlil Dvořák s úsměvem. "Holky si musí počkat na prázdniny," dodal.

Otrokovický mítink bere jako dobrou přípravu. V neděli kvůli lehké viróze odmítl pražské přebory, ale už je v pořádku. Závodit bude na překážkách, v kouli a dálce.

"Zdraví už se srovnalo. Pevně věřím, že v pátek a sobotu budu fit," poznamenal.

V rodném kraji nezávodil od svých dorosteneckých let. Proto rád vyslyšel volání Jiskry Otrokovice, aby podpořil sedmdesát let atletiky ve městě.

"Chystám se na mistrovství republiky ve víceboji, kde zkusím splnit limit pro halové mistrovství světa," naznačil bývalý světový rekordman. "Nemůžu říct, že v to doufám. Ale když se mi to povede, budu rád," dodal.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze