Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koukala a spol. čeká v Liberci boj o letní tituly. Bauer s Magálem nedorazí

3 2010
Hit víkendu Ve Vesci a na Ještědu budou o víkendu závodit elitní čeští lyžaři na letním mistrovství republiky v běhu do vrchu a na kolečkových lyžích. Z české špičky budou na letním šampionátu lyžařů-běžců v Liberci scházet pouze bronzoví medailisté ze štafety z olympiády ve Vancouveru Lukáš Bauer a Jiří Magál.

"Bauer nemůže závodit kvůli zranění, Magál se na šampionát vůbec nepřihlásil," vysvětlila Jitka Bartoňová, předsedkyně organizačního výboru šampionátu. "Kromě nich se však v boji o mistrovské tituly představí kompletní elita z reprezentačních týmů mužů a žen."

Tuto sobotu dopoledne čeká lyžaře horský výběh "po svých", hromadný start náročného závodu je ve Vesci-Pilínkově, cíl na Ještědu. Trať hlavních kategorií má délku 6,5 kilometru. V neděli čeká lyžaře závod na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci.

První kategorie vyrazí na okruh o půl desáté, hlavní závod mužů a juniorů na 20 kilometrů odstartuje v 11.10 hodin. Zajímavostí je, že lyže dodá pořadatel a každý závodník si je před startem vylosuje.

K hlavním favoritům na zisk medailí budou patřit reprezentanti a běžci z liberecké Dukly v čele s Martinem Koukalem, Martinem Jakšem, Dušanem Kožíškem či Alešem Razýmem. Dále se ukážou například Jan Rykr nebo Petr Novák.

"Mezi ženami se čeká boj o titulky mezi Kamilou Rajdlovou, Ivanou Janečkovou, Evou Nývltovou nebo Klárou Moravcovou," přiblížila Bartoňová. "Konkurence je výborná, diváci se mají na co těšit."

Liberec hostí i evropskou elitu mladých sdruženářů Nejlepší evropské juniorské sdruženáře budou o víkendu hostit liberecké areály na Ještědu a ve Vesci. Mezinárodního závodu Alpen Cup v letní severské kombinaci se zúčastní 71 závodníků ze sedmi zemí.

V sobotu čeká účastníky – ročníky narození 1991 a mladší – skok na můstku HS 100 s umělou hmotou (11.00 hodin) a poté běh na 15 km na inline bruslích (16.30). V neděli je po skokanské části (10.00) na programu běh na poloviční vzdálenost 7,5 km(13.30).

Mezi účastníky z Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Slovinska a Švýcarska jsou zajímavá jména ze špičky této věkové kategorie. S nimi porovnají výkonnost nadějní Češi Tomáš Portyk, Viktor Polášek či Tomáš Vančura.

"Pro mnohé je to jeden z důležitých testů před světovým juniorským šampionátem v klasickém lyžování, další se jistě ukážou na zimních olympijských hrách v Soči 2014. Škoda, že nemůže nastoupit Lukáš Rypl z Dukly Liberec, který si léčí přetržené vazy na noze," lituje Michael Georgiev, ředitel závodu.Najdete na iDNES.czmobilní verze