Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koukal zahájil chemoterapii. Do konce roku chce badmintonista zpět na kurty

Petr Koukal | foto: Michal Šula, MF DNES

22 2010
Možná se rýsuje další velký sportovní návrat, opět silný příběh o vůli a nezdolnosti ve stylu Lance Armstronga. Petra Koukala, nejlepšího českého badmintonistu, ale čeká ještě dlouhá cesta. Právě zahájil chemoterapii, během níž má udolat rakovinu varlat.

V září těsně před mistrovstvím republiky v Brně, kde měl obhajovat zlato, dorazil na běžnou preventivní urologickou prohlídku, jenže na ní dostal direkt: Zjistili jsme vám nádor, uslyšel.

Okamžitě se pak podrobil operaci a věřil, že je po všem.

Olympionik z Pekingu se po měsíční rekonvalescenci pomalu začal vracet zpět do normálního života, celý uplynulý týden už strávil lehkým kondičním tréninkem v posilovně. Nabíral fyzickou i psychickou sílu.

Ale léčba nekončí. "Na nějaké prognózy je zatím brzo, teď bude uzdravování pokračovat pod vedením našeho špičkového onkologa doktora Luboše Petruželky," napsal Koukal na svůj osobní web.

Léčbu s uznávaným odborníkem zahájil ve středu. "Nevím, jestli se dá mluvit o klidu, ale vím, že jsem v péči vynikajícího odborníka," chlácholila se česká jednička. "Zatím se cítím jen mírně unavený."

Za sebou má první fázi chemické kúry, následovat budou ještě další dvě. Každý cyklus obnáší pět dní chemoterapie, každý po šesti hodinách infuzí. Pak budou následovat dva týdny rekonvalescence, celková délka léčby je tak stanovena na devět týdnů.

"Pevně věřím, že všechno dobře dopadne a brzy se vrátím zpět na kurty," kouká do budoucna čtyřnásobný mistr republiky.

Pokud vše půjde dobře a pětadvacetiletý reprezentant se s těžkou zdravotní zkouškou vypořádá bez větších komplikací, měl by být do konce tohoto roku zpět. Na začátku února 2011 by tak mohl bojovat o pátý titul mistra republiky a soustředit se na začátek olympijské kvalifikace pro Londýn 2012.

Koukal českému badmintonu kraluje nepřetržitě od roku 2007.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
PROJEKTOVÝ KOORDINÁTOR, automotive

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze