Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koukal přechází z Jablonce do Liberce

9 2006
Liberec - Dukla Liberec posiluje svůj tým běžců na lyžích. Největším úlovkem armádního týmu je mistr světa v běhu na 50 kilometrů Martin Koukal, který přijde ze sousedního SKP Jablonex. "Dohromady u nás bude sedm reprezentantů," říká šéftrenér lyžování Michael Georgiev.

Jedinou lyžařskou hvězdou, která nehájí barvy Dukly Liberec, tak zůstává stříbrný olympionik Lukáš Bauer, člen jabloneckého oddílu SKP Jablonex.

Řady Dukly pravděpodobně rozšíří i reprezentační trenér Miroslav Petrásek. Přijdou také nadějní závodníci Martin Jakš, trojnásobný medailista z letošního světového šampionátu juniorů, a Aleš Razým. Vrcholovou kariéru naopak ukončil Petr Michl.

Členkou libereckého armádního oddílu zůstává olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která bude v závodní činnosti pokračovat ještě rok. Setrvání další reprezentantky v běhu na lyžích Kamily Rajdlové je v jednání. Není vyloučeno, že zamíří do jabloneckého SKP Jablonex.

Už delší dobu se uvažuje o tom, že by se tento klub stal doménou běžkyň, zatímco Dukla by se zaměřila na muže. Dukla Liberec neprodloužila smlouvu s dlouholetým reprezentantem v severské kombinaci Ladislavem Ryglem.

"Na Dukle bohužel nemáme trenéra, který by mu vyhovoval. Už jsme vyzkoušeli všechny varianty," řekl Georgiev.

Rygl by však mohl zůstat v reprezentaci, jejíž novým koučem se stal zkušený Bohuslav Rázl. Asistentem Rázla, který sdruženáře povede znovu po 37 letech, byl zvolen Ladislav Šmíd z Dukly Liberec. "Z něj by měl vyrůst světový kouč severské kombinace," řekl nový předseda sdruženářů Radek Cikl agentuře ČTK.

K týmu sdruženářů Dukly Liberec se naopak nově připojí nadějní junioři Miroslav Dvořák a Martin Skopek. Lyžaři Dukly mají za sebou rehabilitaci po sezoně, mnozí z nich si užívali procedur v Lázních Kundratice.

Nyní se pomalu rozbíhá příprava na suchu. Skokani na lyžích - členové Dukly Liberec a Dukly Frenštát měli například v Harrachově úvodní soustředění s novým reprezentačním koučem Richardem Schallertem.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze