Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koukal, Kožíšek a spol. vyzvou v exhibici na kolečkových lyžích Italy

Cristian Zorzi (vlevo), Martin Koukal, Dušan Kožíšek | foto: ČTK

20 2009
Otestovat formu na kolečkových lyžích a v nadsázce zahájit ostrou přípravu na olympiádu. Ale především pobavit sebe a diváky. To je cíl exhibičního klání českých a italských běžkařů, které ve čtvrtek uvidí pražská Ladronka. Soutěžit se bude ve čtyřčlenných štafetách. Ale půjde opravdu jen o exhibici? "Já, jakmile dostanu číslo, tak budu závodit," žertoval Ital Cristian Zorzi.

Právě trojnásobný olympijský medailista Zorzi bude kapitánem italského týmu, který budou tvořit ještě bratři Renato a Fabio Pasiniové a šestá žena letošního Světového poháru Marianna Longaová.

Český výběr povede Martin Koukal a sekundovat mu budou Dušan Kožíšek, Aleš Razým a Kamila Rajdlová.

"Asi by nikdo nebyl proti tomu, abychom ve Vancouveru proti sobě jeli závod o zlato," usmál se bývalý mistr světa Koukal. "Tady si to aspoň vyzkoušíme a na zimu určitě něco vymyslíme."

nominace

ČESKO

Martin Koukal: 30 let, (47. ve SP 08/09)
Aleš Razým: 22, (77.)
Dušan Kožíšek: 26, (81.)
Kamila Rajdlová: 30, (32.)

ITÁLIE

Renato Pasini: 30, (20.)
Fabio Pasini: 28, (36.)
Cristian Zorzi: 36, (41.)
Marianna Longaová: 29, (6.)

Exhibice začíná na pražské Ladronce ve čtvrtek ve 14:30 a podle všeho se bude závodit ve štafetách.

"Bude to taková obdoba sprintu dvojic, jenže ve čtyřech," dodal Koukal. Jet by se mělo na okruhu dlouhém 500 metrů, každý tak ve zhruba půlhodinovém závodě absolvuje tři až pět kol.

Celá akce by měla mít formu přátelského klání. Není však vyloučeno, že se "zvrhne" do ostrého závodu. "Jakmile dostanu startovní číslo, nebudu chtít zůstat pozadu," zažertoval Cristian Zorzi.

"Ano, ve finále se může opravdu stát, že budeme závodit," přidal se Koukal. "Ale Italové patří k nejveselejším národům ve Světovém poháru, jsou pro každou špatnost. Věřím, že se dobře pobavíme," dodal.

Nápad uspořádat letní exhibici vznikl v loňském roce na setkání česko-italské obchodní komory. "Navrhli jsme, aby každá společnost pořádala akci, která není obchodní," uvedl pořadatel akce Carlo de Vignani, jinak podnikatel s nemovitostmi. "Začínám já a věřím, že další se přidají."

Pokud se akce povede, není vyloučeno její opakování. "Mohla by se založit tradice - jednou v Itálii, jednou v Čechách. Třeba přijde spousta lidí. A třeba se někdo z nich nechá inspirovat. To by bylo to nejlepší, co bychom si jako závodníci mohli přát," řekl Koukal.

Celá akce začíná na Ladronce ve 13 hodin programem pro děti. Závod bude odstartován ve 14:30, o hodinu později se uskuteční autogramiáda.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze