Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spokojený, kývl Koudelka. Litoval větru nad můstkem i podivných kombinéz

Roman Koudelka v závodě na velkém můstku na mistrovství světa ve Falunu. | foto: Reuters

26 2015
Falun (Od našeho zpravodaje) - Stál na místě průběžného lídra mistrovství světa a dělal opičky do kamery. Roman Koudelka si užíval průběžné vedení ve skokanském závodě na velkém můstku, přestože před startem se zdál poražený a psychicky dole. Když pak uviděl výsledky a u svého jména osmičku, zaradoval se: "Povedlo se mi otočit hlavu, od rána jsem byl pozitivní a skoky se mi opravdu povedly."

Takže jste odstranil chyby, o kterých jste mluvil před závodem?
Odstranil jsem hodně věcí. Paní doktorka Sládečková mi poslala esemesku, takže pak už bylo všechno v cajku. Jen škoda, že to nevyšlo do šestého místa, to by bylo ještě veselejší.

O závodu zde

Jedna sms vám stačí k nastartování sebevědomí?
Myslím, že hlava trošku šetřila energii na dnešek. Začala bojovat a to bylo to, co jsem potřeboval. Je jedno, jestli jsem byl v kvalifikaci padesátý, důležitý je závod. Jsem se skoky spokojený a odjedu z mistrovství světa s dobrým pocitem.

Závod jste si užil, nebyla to křeč?
Ze skoků jsem měl radost už od zkušebního kola. Ale bohužel je tam minus šest bodů v každém skoku za vítr a to je pak těžké bojovat o lepší umístění. Moc nechybělo na páté šesté místo a to si myslím, že to by byla úplná bomba, ale top deset je pořád výborné. S ohledem na průběh sezony jsem, myslím, nezklamal.

Fotogalerie ze závodu

I když jste předtím čtyřikrát vyhrál a teď skončil bez medaile?
To se asi lidi ptát budou, ale ať se kouknou na kombinézy ostatních a moji. A kdo tomu trošku rozumí, ať si udělá názor sám.

O čem? Něco bylo nefér? Kdo podváděl?
Jmenovat nechci, ale tohle mi bere trošku sílu. Ale o to víc mě pak těší, když tyhle lidi porazím. Jen je škoda, že to je vždy na velkých závodech - na Turné, tady. Ale já jsem spokojený a odjedu se vztyčenou hlavou.

K dalším závodům.
Ještě pět jich bude na severu a další dva v Planici. Doufám, že udržím výkonnost v top desítce a že tam třeba ještě přijdou nějaké stupně vítězů. To by pro mě byl bonus navíc. Hlavně si chci ten zbytek sezony užít, protože sever je těžký hlavně na psychiku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze