Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouče pětibojařů před SP okradli. Snad je to dobré znamení, věří

Trenér Jakub Kučera (vlevo) a David Svoboda | foto: Ivana Roháčková

6 2010
S nečekanými problémy se potýkala výprava českých moderních pětibojařů před středečním odjezdem k dalšímu závodu Světového poháru do Budapešti. Reprezentačního kouče Jakuba Kučeru totiž při ranním tankování okradli, trenér proto musel řešit nepříjemnou situaci na policii.

Odjezd výpravy se tak zpozdil o čtyři hodiny.

"Přišel jsem o všechno. Blokuji platební katy osobní i svazové a řešil jsem vydání náhradního řidičského průkazu a osobních dokladů," uvedl Kučera.

Na dopolední nepříjemnosti se snažil najít i něco pozitivního. "Když mě takhle naposledy okradli loni v Egyptě, Ondra Polívka tam pak závod vyhrál," usmál se Kučera.

program sp v budapešti

Čtvrtek - semifinále ženy
Pátek - semifinále muži
Sobota - finále ženy (9-19 h)
Neděle - finále muži (9-19 h)
Pondělí - smíšená štafeta

Do Budapešti k víkendovým závodům odcestovalo kvarteto pětibojařek a stejný počet jejich mužských kolegů.

Po devíti měsících se k ostrému závodění vrací Michal Michalík.

Bronzového z mistrovství světa 2003 trápily vleklé zdravotní potíže: podstoupil operaci nosních dutin, prodělal zánět průdušek a v lednu si navíc přivodil výron v kotníku.

"Jsem nervózní, protože mi chybí srovnání s ostatními," přiznal zkušený reprezenant. "Navíc se vdy vývoj v pětiboji o kousek posune. Takže si připadám jako nováček a musím si zvykat."

Kromě Michalíka jsou v nominaci ještě Martin Dvořák, Ondřej Poívka a David Svoboda.

Ženskou čtveřici tvoří Lucie Grolichová, Sylvie Černá a Lenka Bilková a Natálie Dianová, která na předchozím SP v britském Medway byla vinou technické závady na pistoli diskvalifikována.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze