Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč volejbalistů Českých Budějovic před semifinále: Čekám tuhý boj

Jan Svoboda, trenér Českých Budějovic | foto: Marek PodhoraMAFRA

3 2014
Ani třísetkilometrová štreka jej neodradila od toho, aby před pár dny sedl do auta a vyrazil do Zlína na páté čtvrtfinále play-off. Trenér volejbalistů Českých Budějovic Jan Svoboda chtěl na vlastní oči vidět, co ho čeká v semifinále. Jeho svěřenci v něm narazí na Fatru Zlín.

"Známe se dobře, zápasů k analýze mám hodně. Ale vždy je dobré vidět soupeře naživo," vysvětlil Svoboda, který vedl i reprezentaci. "Přece jen je to jiné než se dívat jen na obrázky."

Co říkáte na to, že budete hrát se Zlínem?
Když jsme ještě neznali jméno soupeře, v Budějovicích se mě ptali, koho bychom si přáli. Odpověděl jsem, že nikoho, protože žádný soupeř už teď není lehký. Ale dopadlo to spravedlivě, protože Zlín si suverénně uhrál třetí místo. Očekávám tuhý boj a věřím, že ho zvládneme. Nechceme se spokojit s účastí v semifinále.

Považujete se za favorita série?
Nevím, jestli nás do této role předurčuje lepší postavení, nebo to, že jsme soutěž odehráli s menším počtem porážek. Hlavně play-off je úplně jiná soutěž. Vyhraje ten, kdo bude mít od 3. do 15. dubna lepší formu.

V základní části vždy uspěl domácí celek. Nabídla tato utkání návod, jak bude semifinále vypadat?
Ne. Družstva hrají v play-off jinak než v základní části. Někdy s obavami o výsledek, jindy vyhecovaně v divácké kulise.

Co tedy bude na Zlín platit?
Hraje atypickým systémem, takže se musíme připravit uceleně. Nemyslím si, že tuto sérii rozhodne jedna herní činnost.

Zlín celou sezonu sázel na reprezentačního nahrávače Pavla Bartoše, ale postupový zápas skvěle zvládl Jan Barák. Nejste trochu na rozpacích z toho, kdo nastoupí?
Myslel jsem, že Bartoš je absolutní jednička, takže mě nasazení Baráka překvapilo. Znám ho, kdysi jsem jej přivedl na Kladno. Ale potom jsme se míjeli, takže teprve ve Zlíně jsem ho poprvé viděl hrát naplno.Najdete na iDNES.czmobilní verze