Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč úřadujícího florbalového mistra: Snad prohra týmem otřese

Vítkovice: trenér Radomír Mrázek (vpravo) uděluje pokyny Martinu Vladařovi | foto: Šárka Rojková, www.sskvitkovice.cz

12 2010
Až v patnáctém kole florbalové extraligy získalo Znojmo první body v sezoně. A to na hřišti úřadujícího mistra 1. SC WOOW Vítkovice po výhře 3:2. "Je to ostuda. Ale posbíralo se několik nepříznivých okolností," uvedl vítkovický kouč Radomír Mrázek.

Jakých?
Polovina týmu je absolutně bez formy. Navíc jsou to mladí kluci, chybí nám starší zkušený hráč, který by to na hřišti sám ustál a strhnul ostatní. Hráči jsou často studenti, mají teď zkoušky, tohle všechno se podepisuje pod nestabilní výkony.

Nemohlo hrát roli podcenění? Předchozí zápasy se Znojmem jste vyhráli 19:1 a 15:3.
Je to další z těch věcí. Vždycky jsme je zdrtili, takže podcenění tam určitě bylo. Ale nešli jsme do toho zápasu s tím způsobem hry jako obvykle. Týmu teď ordinuju nový způsob zatažené obrany, ať jsme připraveni na play-off. Jenže proti Znojmu tohle nemělo opodstatnění.

Co jste hráčům říkal po zápase?
Z toho, co se dá publikovat, asi to, že by u nich neměla nastávat ztráta motivace. Provází nás to od začátku sezony v takových vlnách. Je to tím, že jsou to mladí hráči.

Neotřese ta prohra psychikou mužstva?
Já bych byl rád, kdyby otřásla. Když prohrajeme se Střešovicemi, vyříkáme si to a vezmeme to. Není to ten otřes, který já bych si představoval. Teď jsem klukům něco řekl a snad se vrátí zpátky na zem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze