Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč přeběhl z Liberce do Ústí a říká: Vím, že to mohou brát jako zradu

Miroslav Malán ještě na lavičce TU Liberec | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

12 2010
Když kouč Miroslav Malán oznámil, že od libereckých žen odchází do Ústí, bývalý zaměstnavatel byl jeho rozhodnutím mírně řečeno rozladěný. "Vím, že to mohou brát malinko jako zradu, ale víc bych se k tomu vyjadřoval nerad," omluvil se Malán po premiéře v novém klubu.

Ústí uhrálo s favoritem mužské extraligy Libercem bod za porážku 2:3.

Takže za vaším odchodem z Liberce není jen nabídka z Ústí?
Byla rozhodující, ale nebylo to jen v tom. Víc bych to vážně rozebírat nechtěl. Vím, že Liberec bude mít těžké shánět teď měsíc a půl před ligou trenéra, ale já se tak prostě rozhodl. Ne kvůli vedení, nic proti nim, byl jsem v Liberci maximálně spokojený. Jsou to soukromé důvody. Jsem rád, že jsem zpátky v mužském volejbale, u žen je to hodně o psychologii, u mužů spíš o euforii, radosti. Je mi to rozhodně bližší.

V mužské extralize jste naposledy vedl Benátky. Srovnejte je s Ústím.
Taky tam nebylo špatné mužstvo, spíš starší hráči. Tady jsou mladí dravci, kteří do toho jdou, rovnaní Milanem Bicanem. V kabině i na hřišti dělá obrovský kus práce. Trenér tady - v nadsázce - ani skoro nemusí být. Nechci říct, že to je v Ústí lepší, abych nepodrazil Benátky. To bych nechtěl. Byl jsem tam hrozně rád. Tohle je jiná štace a moc se mi tu líbí. Zápas s Libercem mi dodal ještě větší chuť do práce. Přišel jsem do bojovného a sebevědomého klubu.

Jaké jsou cíle Ústí v extralize?
Bral bych to tak - buďme při zemi. Že jsme odehráli dobrý zápas proti Liberci, který byl favoritem, to je hezké. Ale příště doma s Brnem to budeme muset potvrdit. A bude to složitější, protože v roli favorita budeme zase my. Co jsem mluvil s generálním manažerem klubu panem Přikrylem, rádi bychom se dostali do play-off. Pokud se to povede, jenom dobře. Pokud budeme mít štěstí a půjde to ještě výš, bylo by to úplně super.Najdete na iDNES.czmobilní verze