Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Petrásek: Jakš s Razýmem ukázali, že to Bauer nebude mít lehké

Miroslav Petrásek na tiskové konferenci v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

13 2014
Přišel po posledním závodě Světového poháru v bězích na lyžích na Vysočině do cíle, usmíval se a měl velkou radost. "Ne velkou, ale obrovskou," přiznal reprezentační trenér Miroslav Petrásek.

Jeho duo Aleš Razým a Martin Jakš dojelo ve sprinterské týmové štafetě na výborném čtvrtém místě. "Je to skvělé, pochválím je.

Rozhodně čtvrté místo nepovažuji za nevděčnou pozici."

Ještě v průběhu semifinále, kterým týmové sprinty začínaly, nebylo po první odjeté skupině ze dvou ale úplně jasné, jestli se hlavní česká reprezentační dvojice do finále dostane. "Ale já jsem v to věřil," přiznal kouč Petrásek.

Jak ze skupiny A, tak ze skupiny B postupovaly dvě dvojice s tím, že dalších šest dvojic šlo do finále díky času.

Dvojice Aleš Razým a Martin Jakš byla jednou z těch, které postoupily až právě díky času. Takže museli počkat, až budou odjeté obě semifinále.

A dočkali se. Finále přišlo, a dokonce přišlo i čtvrté místo.

"Kdybych to bral na státy, tak jsme třetí." To proto, že Norsko mělo na bedně dvě mužstva. To by při olympijských hrách, které začínají už za necelý měsíc, možné nebylo. Jet může pouze jedna dvojice. Takže v Soči už by slavili bronz.

Ale to je řeč budoucnosti. Teď se ještě ani definitivně neví, jestli tahle dvojice stoprocentně týmový sprint v Rusku pojede. "Nicméně já lepší nemám. Už je připravuji, že pojedou spolu." Jediný, kdo by do toho ještě mohl zasáhnout, je klasický běžec Lukáš Bauer. "Dneska kluci ukázali, že to Lukáš nebude mít jednoduché," řekl reprezentační lodivod po týmovém sprintu v Novém Městě.

O olympiádu pořád ještě bojuje Dušan Kožíšek. Ten však v Novém Městě, kde mohl přesvědčit, dojel v individuálním sprintu na 42. místě a v týmovém sprintu s Horynou až 16. O jeho osudu se tak ještě rozhodne. "Mělo by to být během dneška," uvedl Petrásek.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze