Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostat se do Ligy mistrů je i v házené kumšt, říká mostecký kouč Poloz

Mostecký trenér Dušan Poloz se raduje z postupu do osmifinále Poháru EHF. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2014
Co šlo, to házenkářky Černých andělů v roce 2013 pozlatily, ale z téhle všechnopárty se už jejich trenér neopájí. Proč taky, když Most v pátek podruhé v interlize narazil a po nezdaru v Partizánskem přepustil vedení Michalovcům. "Nežiju z minulosti, ale vím, že některé hráčky ano. Já jsem tady od toho, abych je přesvědčil, že takhle ne," řekl Dušan Poloz.

Venku jste padli, doma ale držíte už dlouho neporazitelnost.
Zatím ty zápasy zvládáme, ale hlavně díky našim divákům. Ono se to nezdá, ale jsou fakt sedmý hráč. Moc týmů takovou podporu nemá. Vždycky nám nějak pomůžou. Jako v prvním utkání nového roku se Slavií, kdy jsme dali vítězný gól 8 vteřin před koncem. My doma celý rok 2013 neprohráli - a já holkám říkal, že to chci i v roce 2014. Jinak tady nemusím být. Zatím tu vážnost situace některé nechápou. Všechno začíná v tréninkovém procesu. Je to o hlavě.

Kde tedy vidíte rezervy?
V psychologické přípravě na utkání, tam jsou obrovské nedostatky u spousty holek. Ale možná i ve mně, že je nedokážu nabudit. Jenže já jsem trošku jiný trenér, nemyslím si, že jsem motivátor.

Ale na špičce interligy jste stále.
Což je však tím, že máme nejširší kádr z celé ligy. Jaro bude zajímavé, leden máme obrovsky těžký. Příště doma Šaľa, pak do Poruby, u nás Zlín. Kdybychom uhráli všechny tyhle zápasy, měli bychom nakročeno k obhajobě. Jenže my teď prohráli... Ale může to být tak vyrovnané až do konce, že ani nějaké klopýtnutí nemusí nic řešit. Tipuju, že letos se dá interliga vyhrát se 4-5 prohrami. My máme zatím dvě.

Loni jste získali čtyři zlata. Jaké jsou další výzvy?
Pokud se chceme posouvat, a manažer Jung vyhlásil, že ho za dva roky zajímá Liga mistrů, tak musíme dál pracovat. Nebudeme usínat v Challenge Cupu.

Fotogalerie

Ale ten jste loni vyhráli.
Ano, ale teď musíme využít každý zápas v Poháru EHF, aby nás zase dostal výš. Já jsem ten, který neustále holky burcuje, aby každý zápas hrály, jako kdyby byl poslední. Já do toho tak pokaždé jdu. Vždyť se taky už zítra nemusím probudit, to nemusí nikdo z nás. Takže jim říkám, važte si každého utkání, co jste na hřišti. Zvlášť v naší hale před jedinečným publikem.

Brzy vás čeká i osmifinále Poháru EHF s dánským Esbjergem.
Doma hrajeme v neděli 2. února, u nich osmého. Mám kontakty, jedno video přišlo, dvě dostanu, budu mít přehled. Je tam asi sedm reprezentantek, tři dánské, jedna holandská, dvě norské a jedna švédská. Máme se na co těšit. Skandinávská házená, tu miluji. Naše šance jsou menší než soupeřovy, to říkám vždycky. Pokaždé jsme měli štěstí, že jsme ten tým potkali v útlumu, snad se do něj i Esbjerg dostane.

A co Liga mistrů, může se povést už pro příští sezonu?
Záleží na českém koeficientu. A není to úplně Liga mistrů, šlo by nejdřív o předkvalifikace, dokonce o dvě. Veselí to zkoušelo, prošlo přes první, nedostalo se přes druhou. Prokousat se do nejlepší šestnáctky je i v házené kumšt. Jsou tam soupeři na úrovni Esbjergu, takže pokud chceme do Ligy mistrů, musíme takové celky porážet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze