Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Marks: Ten tým má budoucnost

13 2006
Praha - Přijatelná prohra s vicemistryněmi světa z Finska, remíza s mistryněmi světa Švýcarkami a debakl s bronzovými Švédkami. To je bilance českých florbalistek na víkendovém Fortuna Cupu. Přes poslední příčku v tabulce podal mladý český tým nadějné výkony. To potvrzuje v rozhovoru i trenér týmu Jaroslav Marks.

Jaké máte pocity po vašem prvním turnaji na pozici reprezentačního kouče?
Já jsem celkově spokojen s atmosférou, která v týmu vládla. My ten tým budujeme zhruba rok a myslím si, že základ je položen dobře a že se dobře připravíme na mistrovství světa v květnu příštího roku v Dánsku.

Pojďme si probrat postupně zápasy na Fortuna cupu. Páteční porážka s Finskem 1:5 sice určitě nepotěšila, ale výsledek to při rozložení sil v ženském florbale asi nebyl zase tak špatný.
Určitě jsme očekávali, že to bude horší. Možná ani ne tak výsledek jako naše hra. Jediné, čím jsem byl zklamán, byla nízká střelecká produktivita. Dát o jeden dva góly více, i ten výsledek by byl opticky přijatelnější. Chtěli jsme dokázat, že umíme nejenom bránit, ale i útočit, o čemž jedna branka příliš nenapovídá. Ale s předvedenou hrou jsme určitě byli spokojeni.

V sobotu jste všechny české příznivce příjemně překvapili remízou se Švýcarkami. Jak nyní, s odstupem času, hodnotíte remízu 5:5? Jste zklamán ze ztráty výhry těsně před koncem nebo se radujete z úspěchu?
Všichni víme, že Švýcarky jsou loňské mistryně světa a hrály tady v téměř kompletní sestavě. Ten bod je pro nás obrovským úspěchem. Samozřejmě, mohli jsme si sáhnout i na vítězství, ale myslím si, že by to vzhledem k průběhu utkání nebylo spravedlivé. Pro nás je ta remíza ohromným povzbuzením do další práce.

Závěrečné vystoupení se Švédskem hráčkám příliš nevyšlo. Porážka 0:14 určitě není na chlubení.
Toto utkání v plné nahotě ukázalo naše nedostatky. Švédky nám ukázaly úplně jasně, v čem zaostáváme. Především v rychlosti dělání prakticky všeho na hřišti. V první třetině nás zamkly tak, že jsme se téměř nedostali přes půlku. Nebyli jsme schopni rozehrát přes jejich důsledný presink, to jsou právě ty věci, které musíme ještě zlepšovat. Máme na to půl roku a určitě na tom budeme intenzivně pracovat.

Co čeká český reprezentační tým florbalistek v tom následujícím půl roce do mistrovství světa?
Čeká nás ten samý turnaj v únoru ve Švýcarsku. Budeme tam hrát zápasy se stejnými soupeři, takže budeme mít možnost jistého porovnání. Potom nás čeká přípravný zápas s Dánskem přímo v dějišti budoucího mistrovství. Samozřejmě mezitím několik soustředění a v prostředku května již zmíněné mistrovství světa.

Do něho je ještě hodně času, přesto určitě i nad ním přemýšlíte. Odhalíte již nyní svoji metu, které byste chtěl v Dánsku dosáhnout?
Naším cílem bude umístit se do šestého místa. Na posledních dvou mistrovstvích naše reprezentace vždy skončila sedmá, zachraňovala se, takže páté šesté místo by bylo určitě úspěchem. Nyní po mistrovství světa juniorek budou do týmu ještě zařazeny nejtalentovanější hráčky a tím se zvýší konkurence. Tým proto bude ještě silnější a kvalitnější, proto věřím, že je to reálné.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze