Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Plíškové: Aby Karolína porazila Garbine, potřebuje vyladit return

Barbora Strýcová (vlevo) a Karolína Plíšková přijely do Ostravy před Fed Cupem proti Španělsku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

9 2017
Jak se blíží víkendová fedcupová bitva Česko - Španělsko, zvolna stoupá napětí v ostravské aréně. Při čtvrtečním tréninkovém utkání dvou aktuálně nejlepších domácích hráček se na kurtu a kolem něj srotila pozoruhodná společnost.

Barbora Strýcová po nepovedených úderech láteřila a párkrát šlehla raketou do kurtu. Ona i Karolína Plíšková slyšely zblízka povely svých osobních trenérů Tomáše Krupy a Davida Kotyzy, kteří přijeli do Ostravy, aby pomohli s přípravou na sobotu a neděli.

David Kotyza

David Kotyza

Kromě nich, kapitána Petra Pály a jeho tradičního pomocníka Davida Kunsta sledovali zápas i další pánové z týmu: Martin Nosko (kondiční trenér Plíškové), vyplétač Richard Šodek, doktor Vlastimil Voráček.

Přihlížel též bývalý hráč Jan Hájek, ležérně opřený o zábradlí. V hokejové výstroji se vykolébal z vítkovické kabiny útočník Yan Stastny a posléze se vrátil i v civilu.

Jak se blížilo poledne a střídání na dvorci, ochomýtali se kolem členové španělské výpravy. Pozorněji se díval Sam Sumyk, který vede Garbine Muguruzaovou, největší oporu hostů.

Právě ji, světovou sedmičku, vnímají obhájkyně titulu jako klíčovou postavou soupeřek.

„K vítězství nad Španělskem je potřeba, aby někdo porazil Garbine, která hraje fakt ostře. Výborně podává i returnuje,“ řekl Kotyza. „Hlavně zahájení výměn budou důležitá.“

Stejně jako dřív, když trénoval Petru Kvitovou, se přidal do Pálova štábu, přestože řadu minulých dnů proležel v posteli s horečkami.

„Petrův model považuju za rozumný. Když osobní koučové neruší chod týmu, což není případ Toma Krupy ani můj, myslím, že je to pro tým výhoda. Dáme kapitánovi informace, jak holky vidíme.“

Krupa se snažil korigovat a mírnit zlobící se Strýcovou, rozptýlit ji legráckami. Kotyza při změnách stran ukazoval, co by Plíšková měla změnit. Nejen na jeho hlasu bylo znát, že ještě není úplně fit.

„Chtěl jsem Káju vidět a slyšet o jejích pocitech, abych věděl, na čem můžeme trochu zapracovat.“

Jelikož se postupně zrychluje povrch v hale, hodně bude záležet právě na eliminaci servisu španělské jedničky. „Ve zbývající části přípravy proto nejvíc mákneme právě na returnu,“ řekl Kotyza.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze