Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč děčínských basketbalistů Budínský: Nic mezi mnou a Bosákem není

Pavel Budínský | foto: Karel PešekMF DNES

20 2016
Není v tom žádná senzace. Z jiných klubů možná basketbalista Pavel Bosák odcházel i kvůli svým blikancům, s Děčínem se ale rozešel v dobrém. A hned při své premiéře za Ústí dokázal, jak moc může být pro svůj nový klub platný. Porážku 67:78 v derby sice neodvrátil, ale nasázel 21 bodů a byl nejlepším střelcem Slunety.

„Myslím, že zrovna po tomhle derby jsou všichni spokojení. My, že jsme vyhráli, Pavel, že hrál dlouho a dobře. Všechno je tak, jak si každý přál, proto se ty dvě strany rozešly,“ říkal děčínský trenér Pavel Budínský.

Sám Bosák k nečekané změně dresu už dříve uvedl: „Nemám rád stereotypy a změnu jsem už potřeboval. Někdo se možná diví, že jdu z druhého Děčína do desátého Ústí, ale já jsem spokojený.“

A spokojení jsou po Bosákově debutu i v Ústí. „Pavel je pro nás určitě přínosem, ale pro mě to překvapení není, já vím, že ty schopnosti má. Doufám, že bude pořád trénovat se stejným zaujetím jako dosud a že mu to takhle půjde dál,“ přeje si ústecký trenér Martin Stavěl.

Nebýt Bosákových zdravotních potíží v posledním půlroce, nejspíš by se jeho odchod z Děčína do Ústí vůbec neřešil. Pro kouče Válečníků Pavla Budínského to byl klíčový muž.

Pavel Bosák v dresu Ústí nad Labem

Pavel Bosák v dresu Ústí nad Labem

„Ale osud mu nepřál v tom, že byl dlouhodobě zraněný. Všichni jsme se těšili na jeho návrat, ale tím, že jsme tu měli mimořádně úspěšnou sérii, tak co si budeme povídat, hrálo to proti němu,“ vysvětluje Budínský.

„Jeho dobře hrající spoluhráči mu sebrali minuty a on musel trpělivě čekat, až začnou hrát špatně, nebo až bude lepší. A to se v tu chvíli nestalo. Takže to nebylo nic mezi mnou a ním, ale jen to, že jsem nechtěl nabourávat dobře rozjetý stroj, který prostě fungoval a šel právě za touto mimořádnou bilancí. Pavel se trápil zdravotně, chtěl nám pomoct, řešili jsme to pořád. Prostě to byla hloupá situace, do které se nechtěl dostat on ani my, ale to tak v životě někdy je.“

V Ústí, kde Bosák odstartoval své desáté profesionální angažmá, bude jeho pozice zřejmě zase tak pevná, jak je zvyklý. Bude patřit mezi lídry. Hned při svém prvním startu byl po rozehrávači Michalovi Čarneckém druhým nejvytěžovanějším hráčem Slunety.

„Bosy to tady měl po zranění těžké, ale v Ústí najednou hraje 30 minut, má důvěru trenéra. Ještě ukáže, jak je to kvalitní hráč,“ je přesvědčený kapitán Válečníků Jakub Houška.Najdete na iDNES.czmobilní verze