Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč chebských házenkářek věří v jarní obrat

12 2006
Cheb - Velké změny v sestavě házenkářek prvoligového Chebu se podepsaly na výsledcích v prvních kolech. „Zápas od zápasu půjdeme nahoru," sliboval tehdy kouč. „Vždyť v přípravě jsme neodehráli jediný zápas a nejeli jsme ani na soustředění." Měl pravdu. Po výbuchu v Olomouci a domácí porážce v derby s Plzní zvládly jeho svěřenkyně dva další zápasy.

Vyhrály domácí dohrávku prvního kola s Mostem i čtvrté kolo s těžkým sokem z Bohunic. Pak smetly venku Kobylisy. Lokomotiva se dere vzhůru tabulkou. Do končin, na které bývala zvyklá. Před domácím zápasem s Otrokovicemi ztrácí z šestého místa na čelo dva body.

To je ztráta, která se podle kouče Josefa Heřmánka dá snadno dohnat. „Letos bude první liga hodně vyrovnaná," tvrdí.

Ukázalo se to hned v prvních kolech. Nahoru podle kouče Chebu půjde Plzeň, překvapit může nováček soutěže, pražská Astra. „Hrají na Zahradním Městě. Předpokládám, že budou mít v týmu hodně bývalých hráček Slavie."

Na přední příčky pasuje kouč Lokomotivy i další Pražanky, házenkářky Kobylis. „Dost jsme jim k tomu pomohli," připomíná přesun jeho dřívějších svěřenkyň Šikmanových do pražského týmu.

Těžší pozici bude mít podle Heřmánka letos Most. Mezi favority ligy patří slávistická mládež a Bohunice. „Ty budou chtít zúročit zkušenosti z interligy," předpokládá kouč. Na opačné straně tabulky vidí Porubu a Olomouc. „Nemají takovou hráčskou kvalitu," říká.

Právě v Olomouci start do ligy házenkářkám Lokomotivy nevyšel. „Někde na webu jsem si přečetl hodnocení zápasu. Náš výkon označovali za blamáž. Jak může Cheb, který každý rok útočí na postup, takhle zahrát. Asi to byl někdo z Olomouce," směje se Heřmánek. „V podstatě měli pravdu. Špatně ale zahráli i oni. A to si mohou jejich profesionální trenéři vybírat mezi nejlepšími hráčkami z celé republiky."

Kam až může po propadáku z prvních kol vystoupat v tabulce Lokomotiva? „Nemáme takový kádr, abychom mohli myslet na přední příčky. Druhé housle zbyly tentokrát na nás," říká Heřmánek.

Lokomotivu zasáhla před sezonou těhotenská vlna, kádr prošel výraznou obměnou. Do soutěže šly házenkářky bez jediného zápasu v přípravě, neodjely ani na obvyklé soustředění. „Nejsme sehraní jako dřív," ví Heřmánek.

Dřív označoval play-off jako nespravedlivé. Teď, po pár odehraných kolech, by si zrušenou nadstavbu soutěže přál obnovit. „Při dané situaci a deseti týmech bude rozhodovat každý zápas," uvědomuje si. „Věřím, že konec roku a jaro budeme mít daleko lepší. Může se vrátit Frouzová, Valková i Vunschová. S nimi bychom hráli v pohodě o postup." Heřmánkovi v týmu zbyly tři zkušené hráčky. „A to je málo," ví kouč.

Doplnit tým o dorostenky letos nemohl. Na postup mezi ženy se mu věkem hodila jen jedna. „Není kam sáhnout," stěžuje si.

Talenty nemůže přivést do Chebu ani z okolí. „Dřív bývaly dorostenecké týmy i v Lubech a Mariánských Lázních. Ale teď? "Příští sezonu se situace radikálně zlepší, ze starších dorostenek může přijít do áčka hned několik hráček. „Těším se, až se podaří naplno je do týmu zabudovat," říká Heřmánek.

Každý pátek mají dorostenky s áčkem společný trénink. „Dívky mohou leccos odkoukat. Navíc se seznámí s týmem, zabudování pak není takový problém," vysvětluje Heřmánek.

Problém nemá klub letos ani s penězi. „Sezona je slušně zajištěná," dodává kouč.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze