Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Brom se těší na novou práci

16 2006
České Budějovice - Po téměř šesti letech mění VK České Budějovice u prvního celku trenéra. Zdeňka Pommera nahradí Petr Brom. Přijde 1. června po čtyřletém působení v Liberci. Smlouvu v Jihostroji podepsal na 3 roky. Nahradí svého bývalého šéfa. "To bylo první, na co jsem se ptal," prohlásil, když se dozvěděl, že má vystřídat kolegu.

Klub i Pommer se rozhodli, že spolupráci ukončí. Místo kouče bylo volné. "Teprve potom jsme jednali."

Od prosince loňského roku, kdy byly první kontakty. Hned 10 let byl v Rudé hvězdě Praha, kde ho jako hráče Pommer vedl. Dalších téměř pět let byl v zahraničí.

Potom působil 4 roky v Ústí nad Labem. Dva roky hrál, další dva asistoval Pommerovi. Dva roky vedl jako kouč Pernštejn a pak ho oslovil Liberec.

"Za nabídku Liberce jsem vděčný," ujistil. "Byla to pro mě šance." V Liberci se bude koncem května loučit, podobně jako Pommer v Jihostroji, oba mají smlouvy do konce měsíce. "Rozlučka v Liberci bude," ujistil.

"Sedneme si s hráči a dáme si nějaké pivo." Dodal, že za 4 roky s libereckými volejbalisty mají určité vztahy. "Ale je to profesionální záležitost. Změna je život."
Bydlí v Ústí nad Labem a pochází z Kladna. To jsou také volejbalová města. České Budějovice ho lákaly, je to nová šance.

Českobudějovické hráče dobře zná, má je z extraligy okoukané. "Budeme mít dost času na to, abychom se poznali ještě lépe," řekl.

"Nesnáším polovičatost," odpověděl na otázku, co od něj mohou jeho noví svěřenci čekat. "Chci kvalitu." Řekl také, že nemá cenu polovičatě trénovat něco hodinu.

"Raději ať je to půl hodiny, ale naplno," dával příklad. "I když to není zrovna nejlepší přirovnání." Počítá s tím, že v kádru nebude mít blokaře Michala. Jihostroj měl jednat s dalším blokařem Pochopem, který se vrací ze zahraničí.

"Nechám to na výboru," opáčil, jak vidí výměnu obou blokařů. "Jeho rozhodnutí budu respektovat." Chce Jihočechy udržet v popředí. Nic jiného se od něj nečeká.

Petr Brom

Autoři:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze