Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč basketbalistů Svitav: Zopakovat úvod ligy by byla paráda

Stanislav Petr, trenér basketbalových Svitav | foto: Radek Kalhous, MAFRA

6 2016
Svým vstupem do sezony zaskočili mnoho basketbalových příznivců. Euforie z parádního začátku, v němž svitavští Tuři z osmi zápasů hned sedmkrát slavili výhru, však postupně vyprchala a po poslední drtivé porážce 49:93 s vedoucím Děčínem se tým vedený koučem Stanislavem Petrem poprvé v tomto ročníku objevil mimo elitní osmičku celků pro play-off.

Ve středu od 18 hodin se Tuři postaví ve své hale Na Střelnici Jindřichově Hradci, proti kterému svůj úspěšný start načali.

„Pokud by se nám povedlo něco podobného, bylo by to parádní. Jenže situace se trochu změnila. Naše nové tváře už nejsou pro soupeře neznámé a mají je přečtené. Bude to jiné, ale do druhé půle chceme určitě vstoupit vítězstvím,“ nezastírá ambice Petr.

V dosavadních dvou střetnutích platilo, že procenta úspěšnosti výher rostou hostujícím mužstvům. Zatímco z jihu Čech přivezli Tuři vítězství 80:76, doma svým konkurentům podlehli podobným výsledkem 75:80. Tehdy k jejich nezdaru výrazně přispěl nejlépe skórující hráč Lions Joshua Nofflet.

„Je nebezpečný. Stejně tak i Lamar (rozehrávač Stephon Lamar), který má ale výkyvy a zahraje jak kdy. Nicméně je také šikovný. Pro nás je však podstatné ubránit i další, jako jsou Vošlajer, Novák či Zuzák. Nemůžeme se soustředit na obranu jednoho hráče, ale celého týmu,“ nabádá kouč.

Ve svém kádru by měl mít k dispozici ústředního rozehrávače Jonese, který se kvůli problémům s vízem nestihl vrátit po vánočních svátcích. Ještě v úterý dopoledne trenér je dnu z klíčových opor postrádal.

„Stále tady není, ale měl by přiletět. Ovšem nevíme, co s ním udělá časový posun,“ zamýšlí se Petr.

Naopak svitavskou premiéru si odbude křídelník Evan Bruinsma, který už má vyřízenou licenci.

„Není ještě zcela zapracovaný do týmu. Uvidíme, jak se s tím popere. Určitou porci minut rozhodně dostane. Bude naším vysokým křídlem, je pohyblivý. V útočné fázi by měl přispět k agresivní hře 1 na 1, najíždět do vymezeného území a pomoci by měl i při doskocích,“ dodává Petr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze