Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kosteličová: Vítezství jsem nečekala

19 2000
P a r k C i t y - Před jedenácti měsíci ležela Janica Kosteličová na operačním stole a lékaři jí dávali dohromady čtyři přetržené vazy a poškozené oba menisky v pravém koleni. Někteří pesimisté předpovídali, že se chorvatská lyžařka do kolotoče Světového poháru už nevrátí. S tím se ale osmnáctiletá Chorvatská lyžařka nesmířila, tvrdým tréninkem nabírala ztracenou svalovou hmotu a začala lyžovat mnohem dříve, než jí to chirurgové doporučili. Odměnou za dřinu pro ni bylo vítězství v sobotním slalomu v Park City.

V americkém středisku o sobě dala Kosteličová před dvěma lety poprvé vědět třetím místem ve slalomu. Tentokrát všechny soupeřky deklasovala a druhé Martině Ertlové z Německa nadělila téměř dvě sekundy. "Koleno mě stále bolí, ale na to mě doktoři připravovali. Navíc mám teplotu a trochu chřipku, takže jsem vůbec nečekala, že bych mohla vyhrát," přiznala Kosteličová. "Vždycky útočím na čas. Je jedno, jestli jsem první nebo třetí, v konečném součtu chci být nejrychlejší."

Loni vyhrála úvodní dva slalomy sezóny. O měsíc později ale upadla ve Svatém Mořici při tréninku sjezdu. Dva a půl měsíce po operaci se poprvé postavila na lyže, protože touha byla silnější než doporučení lékařů. "To je tajné, lékaři mi to zakázali," uvedla.

Pro letošní sezónu si Kosteličová neklade vysoké cíle. "Tato sezóna by měla být stabilizační, ale příští rok chce Janica bojovat o velký křišťálový glóbus," vylíčil trenér Vedran Pavlek. Netajil se také tipem, že po dvojnásobném triumfu Kosteličové v anketě o nejlepšího chorvatského sportovce roku vyhraje díky sobotnímu vítězství letos potřetí.

Janica Kosteličová na trati slalomu SP v Park City.

Autor:


Témata: Sportovec roku
Najdete na iDNES.czmobilní verze