Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kosteličová chystá návrat ke sjezdu

29 2000
S e m m e r i n g - Chorvatka Janica Kosteličová dokázala na sjezdovce v Semmeringu, že v současnosti nemá ve slalomu konkurenci. V komentářích bývá čím dál tím častěji srovnávána s legendární Švýcarkou Vreni Schneiderovou, která na přelomu let 1988 a 1989 vyhrála osm závodů v řadě za sebou. Kosteličová slavila v Semmeringu teprve páté vítězství, ale svým soupeřkám znovu nadělila několik desetin sekundy rozdílu. Osmnáctiletá Chorvatka ale nemyslí na překonání rekordu.

Jak se už před závodem v Semmeringu nechala slyšet, její momentálně největší starostí je zůstat zdravá. Zkušenost z loňského pádu ve Svatém Mořici, při němž si vážně poranila koleno a byla několik měsíců mimo hru, je pro ni ještě příliš živá.

"Nemyslím na rekord Schneiderové. Letos nás čeká ještě několik náročných závodů. Jsem teprve v polovině cesty," připomněla Kosteličová. Světový pohár má letos na rozdíl od sezóny 1988/89 na programu ne sedm, ale deset slalomů.

V Semmeringu si stěžovala na špatnou viditelnost. "Prostě mi chvilku trvá, než si zvyknu na umělé osvětlení, to je všechno. Nemám žádné problémy se zrakem," vysvětlila Kosteličová, která si noční slalom vyzkoušela 11. prosince jako předjezdkyně závodu mužů v italském Sestriere.

Chorvatka pomalu začíná uvažovat i o startu v dalších disciplínách, ne jen v klasickém a obřím slalomu. Sjezd, který málem ukončil její kariéru, by ráda zkusila už v únoru na mistrovství světa v rakouském St. Antonu. "Pravděpodobně pojedu kombinaci," nechala se slyšet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze