Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kornfeil po závodě v Brně: Pódium bylo daleko. Rychleji jet nešlo

Jakuba Kornfeila (vlevo) na startu VC České republiky podpořil Karel Abrahám. | foto:  David Neff, MAFRA

21 2016
Ve třídě Moto3 (dříve do 125 ccm) jezdí už osmý rok. A v této kubatuře zůstane Jakub Kornfeil i příští sezonu. Motocyklista to potvrdil po závodě v Brně, kde dojel šestý. A byť se po prvním kole ocitl na druhém místě, přiznal: "Stupně vítězů byly daleko. Ostatní kluci jeli ke konci výrazně rychleji."

Kde se závod zlomil?
V úvodu to bylo skvělé. Jen jsem nedokázal udržet tempo, to mě štvalo. Ale šesté místo je dobré. Dovezl jsem motorku do cíle celou, to je hlavní.

Zdálo se, že jste ztratil kontakt s prvními jezdci, když jste si ve třetím kole strhl z helmy hledí. Nerozhodilo vás to?
Měl jsem se štítem problém. Nic moc jsem neviděl, jel skoro poslepu. Nevěděl, kde brzdit, a to mi stěžovalo výkon. Ale na té rovince, kde to strhávám, neztratím nic. Jen jsem prostě na pódium dnes neměl.

Fotogalerie

Proč?
Kluci jeli hlavně ke konci výrazně rychleji. Přibylo vody, gumy už tolik nedržely. Kolo jsem jel rázem o tři vteřiny pomaleji, což je strašně moc. To rozhodlo. Nedokázal jsem udržet rytmus závodu do konce. Ostatní ano.

Motorka fungovala?
Udělali jsme chybu. Po warm-upu (ranní trénink) jsme ji udělali měkčí, jenže pak přestalo pršet, což nás zmátlo. Mysleli jsme si, že se rychle vyjede suchá stopa a motorku předělali. Měla být měkčí, protože vody bylo pořád dost. Ale zase jsem měl výbornou převodovku a nebýt ji, tak dnes nejsem ani šestý. Motorka jela neskutečně.

Byl mokrý závod pro vás výhodou?
Dnes byly šance stejné na suchu i na vodě. Ale před závodem bych takové umístění bral. Šesté místo je hromada bodů, které se počítají a jsou důležité. Už během závodu jsem hodil za hlavu, že by to mohlo být lepší. Jel jsem, co to šlo. Nejsem na sebe nazlobený. Každé kolo jsem si opakoval: Jeď, jeď, co nejrychleji. A rychleji to prostě nešlo. Nemá mě co štvát, protože jsem odvedl stoprocentní práci.

Byl jste na domácí trati nervózní?
Mnohem víc než v předchozích letech. Mám tu víc potenciálních sponzorů, přijel se za mnou podívat i Andrej Babiš. To vám nepřidá na úlevě. Stres byl ohromný.

Ministr Babiš přijel za vámi jako politik? Či potenciální sponzor?
Jako politik, ale možná ho dokážeme zlomit.

Kdy budete mít jasno o angažmá na příští sezonu?
Brzy. Začali jsme jednat už v Rakousku, máme nějaké nabídky. A platí, že určitě zůstanu v Moto3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze