Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šance na dobrý výsledek je vysoká, říká Kornfeil po kvalifikaci

Jakub Kornfeil | foto: Anna Vavríková, MAFRA

20 2016
Že jednu z posledních prázdninových neděli bude pršet? Jsou tací, kteří z toho mají upřímnou radost - třeba Jakub Kornfeil. A vlastně u něj platí, že čím vydatnější déšť bude, tím lépe. Na mokré trati totiž patří Kornfeil mezi nejrychlejší jezdce v šampionátu Moto3, a tak by ho voda nad Masarykovým okruhem mohla v neděli posunout k výšinám.

„A každá předpověď, kterou máme, hlásí na 100 procent déšť,“ říká Kornfeil, který do závodu MS v Brně půjde z 10. místa.

S desítkou v kvalifikaci jste spokojen?
Mysleli jsme si, že budeme v devítce, v prvních třech řadách, ale i 10. místo je dobré. Zvlášť poté, jak se kvalifikace vyvíjela, když jsme dlouho nemohli zajet čas pod 2:09. Takže nic není ztracené. Kdybychom startovali z 18. či 20. místa, bylo by to složitější. Jen mrzí, že mi chyběla desetina na 7. místo. To je nic.

Nedělní déšť ale stejně rozdíly nejspíš smaže?
Déšť je dle předpovědi jednoznačný. A v Brně trať na mokru drží, tak doufám, že mě podrží i v závodě.

Nebude problém, že tu dva dny nastavujete motorku na sucho, pak se náhle změní podmínky?
I warm-up (předzávodní trénink) se má jet na vodě, takže v něm si vyzkouším spoustu věcí, které pak použijeme v závodě. Na zítřek se hodně těším.

Není divu, v Brně jste doma.
Ale nejen proto. Hlavní je, že jsme konkurenceschopní. Kdybychom ztráceli vteřinu a půl, tak by to byla katastrofa. Ale vzhledem k tomu, že dokážu s těmi nejrychlejšími kluky jet, tak šance na dobrý výsledek je v neděli docela vysoká. Navíc se nám tu daří od prvního tréninku, protože jsme tady testovali. Jen je paradox, že motorka fungovala nejlépe právě v tom prvním tréninku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze