Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští korfbalisté zírali, co Nizozemci dokážou trefit

Korfbal, ilustrační foto | foto: archiv

21 2015
Jedno drama se šťastným koncem, jedna výchovná lekce a jedna mrzutá porážka. Tři různé příběhy zažili korfbalisté KK Brno na Europa Cupu v Belgii, z něhož si odvezli 4. místo.

„Získali jsme plno zkušeností. Každý z hráčů si něco odnesl, pro mě jako trenéra bylo zajímavé sledovat různé styly ostatních týmů. Chystám se rozpracovat video a poslat materiály hráčům,“ oznamuje trenér Jakub Máša. „Když si na to ve zbytku sezony vzpomeneme, může nám to hodně pomoct.“

Na co tedy budou Brňané (a Brňanky, protože korfbal je smíšeným sportem) vzpomínat? Svou pouť pohárem mistrů zahájili čtvrtfinálovou výhrou 19:18 nad anglickým Trojans. „Vedli jsme už o šest košů, ale ke konci nám docházely síly a očima jsme posouvali časomíru,“ líčí Máša, jehož tým tímto postupem splnil základní cíl.

V semifinále se brněnský Korfbal klub nechal vyškolit nizozemským Sassenheimem 15:37. „Je to nejlepší klub světa, takže jsme si to chtěli hlavně užít. V posledních deseti minutách jsme uhráli remízu, což je pro nás dílčím vítězstvím. Nizozemci mají obrovský výběr hráčů, kteří mnohem víc trénují, takže jsou dynamičtější, atletičtější a sehranější. Člověk občas zíral, jak mezi nimi lítá balon a z jakých pozic jsou schopní trefovat koš,“ popisuje Máša.

Na závěr v bitvě o 3. místo podlehli Brňané, kteří na turnaj vyrazili místo mistrovských Českých Budějovic, portugalské Benfice 17:21. „Drželi jsme se na dostřel, ale před poločasem nám utekli na rozdíl pěti košů. Ovšem čtvrté místo bereme všemi deseti,“ konstatuje trenér týmu, v jehož řadách nastoupili čtyři čeští a dva slovenští reprezentanti.

Nyní vedoucí celek extraligy plánuje dobýt svůj první titul. Finále se bude hrát 2. května právě v Brně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze