Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kordová znovu zazářila. Skončila jen o ránu za mužským rekordem

Jessica Kordová a Petr Korda | foto: Reuters

26 2010
V sedmnácti letech si Jessica Kordová potřetí zahraje ženské US Open, na kterém v obou případech slavila úspěch. Letos se jí daří a opět vzbudila pozornost golfové veřejnosti, když ve velkém stylu vyhrála kvalifikaci právě na US Open.

Jessica Kordová na sebe opět upozornila a potvrdila pověst jedné z nejtalentovanějších golfistek světa. Otec sedmnáctileté hráčky Petr Korda slavil největší úspěch na Australian Open. Jeho dcera, která dala před tenisovou raketou přednost golfovým holím, je úspěšná také na Open. Nikoliv však v Austrálii, ale v USA.

Bylo jí jen patnáct let, když poprvé startovala na tomto významném turnaji a obsadila senzační 19. místo. Loni skončila na 26. příčce. I letos se na major turnaj podívá.

Musela si však projít kvalifikací a její cesta vzbudila velkou pozornost. V obou kolech zahrála ve floridského Oaks Clubu 68 ran. Nejenže všechny kolegyně jasně přehrála, ale dokonce skončila jen o jednu ránu za rekordem hřiště, který drží muž - bývalý hráč PGA Tour Scott Dunlap, jenž nyní hraje Nationwide Tour, druhou americkou golfovou ligu.

Jessica Kordová

"Jsem ranařka," řekla Kordová, která na 36 jamkách dosáhla skóre osmi ran pod par, když zahrála jedenáct birdie a pouhé tři bogey. "Nemám problémy s dlouhými hřišti. Proto si myslím, že hřiště na US Open mi bude vyhovovat," dodala reprezentantka USA, která o šest ran porazila druhou Samanthu Richdalovou. Navíc to byly jediné ze 77 hráček, kterým se podařilo mít skóre v minusových číslech.

Jessice tradičně dělal nosiče holí její otec. "Vždy jsem ráda, když mi táta dělá caddieho," uvedla Kordová. "Vím, jak zvládat tlak," reagoval její otec a dodal, že po herní stránce jeho dceři moc radit nemusí.

Kordová, ač sedmnáctiletá amatérka, letos už jeden major hrála. Na Kraft Nabisco Championship, prvním majoru sezony, za sebou nechala mnohé velké hvězdy a obsadila konečné dělené 67. místo (ze 112 účastnic).

Jessica Kordová na Junior Solheim Cupu 2009.

Záhy přišel turnaj Daytona Beach Invitational a další start mezi ženami, které zvolily golf jako zdroj obživy. A opět byla úspěšná, když skončila dvanáctá.

Před dvěma týdny Kordová slavila vítězství ma memoriálu Scotta Robertsona v Roanoke ve Virginii.Díky tomu se posunula na páté místo amerického juniorského žebříčku.

Studium i přechod k profesionálkám?

Kordová trénuje v akademii Ivana Lendla a společně s otcem zvažují další studium. "Vím, že chci získat vysokoškolské vzdělání, ale nejsem si jistá, jestli budu hrát univerzitní golf jako amatérka." naznačila před měsícem a půl možnost brzkého přestupu na profesionální dráhu.

Tu zvolily jak její spoluhráčka z loňského Junior Solheim Cupu Sarah Brownová, tak třetí dívka juniorského žebříčku Amelia Lewisová.

Ona ale peníze zatím nechává stranou. "S těmito hráčkami se ještě srovnávat nemohu, ale blížím se," řekla na adresu profesionálek před měsícem a půl při Daytona Beach Invitational.

Úspěšnou kvalifikací na US Open udělal další z kroků za svým cílem stát se jednou světovou golfovou jedničkou mezi ženami. A dalšího kroku se může dočkat na samotném majoru, který se bude hrát začátkem července v Pittsburghu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze