Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kordová se znovu úspěšně testovala v konkurenci profesionálních golfistek

Jessica Kordová na Junior Solheim Cupu 2009. | foto: ajga.org

13 2010
Výkon Jessiky Kordové na turnaji Daytona Beach Invitational, kde sedmnáctiletá golfistka českého původu jako jediná amatérka ve startovním poli porazila většinu profesionálek, nezůstal bez povšimnutí. Stejně jako její dospělé názory.

Název Duramed Futures Tour prostředním slovem říká, že jde o seriál nadějí tohoto sportu, jinak řečeno přípravku "velké" LPGA Tour. Na zahajovací turnaj se Kordová kvalifikovala vítězstvím na jihoatlantickém amatérském mistrovství, jemuž se v zámoří přezdívá The Sally.

"Slyšela jsem o Futures jen to nejlepší. I o hřišti LPGA International," pochválila dcera bývalého daviscupového reprezentanta pořadatele. Do Daytony to má z Bradentonu, kde rodina žije, zhruba 200 kilometrů.

Po účasti na Kraft Nabisco Championship to pro Kordovou byl druhý start za sebou mezi ženami, které zvolily golf jako zdroj obživy. Sedmá hráčka amerického juniorského žebříčku by ráda byla jednou z nich. "Nebojím se riskovat," odvětila před startem na otázku, jestli na ni konkurence nebude přece jen příliš silná.

Na zmíněném prvním ženském majoru sezony v Kalifornii skončila na děleném 67. místě, na Floridě se jí dařilo víc, podělila se o 12. pozici konečné výsledkové listiny. "Jsem přírodní typ," dodala s odkazem na svou odolnou povahu.

Kordová trénuje v akademii Ivana Lendla a společně s otcem, jenž byl v Daytoně opět jejím nosičem holí, zvažují další studium. "Vím, že chci získat vysokoškolské vzdělání, ale nejsem si jistá, jestli budu hrát univerzitní golf jako amatérka." naznačila možnost brzkého přestupu na profesionální dráhu.

Jessica Kordová a Petr Korda

Tu zvolily jak její spoluhráčka z loňského Junior Solheim Cupu Sarah Brownová, tak třetí dívka juniorského žebříčku Amelia Lewisová. Té první se v Daytoně profesionální debut nepovedl, neprošla cutem, druhá získala za dělené páté místo přes tři tisíce dolarů. Odměna 1300 dolarů, jež by připadla Kordové, samozřejmě bývalou Češku jako amatérku mine.

Ona ale peníze zatím nechává stranou. "I když jsem se se svou hrou dost potýkala, zahrála jsem dvakrát pod par," podívala se kriticky i povzbudivě na svůj výkon, který ji zajímá ze všeho nejvíc. "S těmito hráčkami se ještě srovnávat nemohu, ale blížím se," dodala Jessica Kordová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze