Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korda si na challengeru zahraje i čtyřhru

28 2000
P r a h a - Návrat Petra Kordy na tenisové dvorce se stane dominantou challengeru Prague Indoor, který se příští týden uskuteční v Club Hotelu Praha Průhonice. Turnaj má jinak tuctové obsazení odpovídající dotaci 25.000 dolarů, ale účast bývalého druhého hráče světa a vítěze Australian Open 1998 z něj dělá nejsledovanější tenisovou akci v České republice. Dvaatřicetiletý Korda ukončil kariéru před šestnácti měsíci, ale před třiceti dny se rozhodl, že to ještě jednou zkusí. Chce dát dárek otci k šedesátým narozeninám, a proto požádal o volnou kartu do průhonického challengeru.

"A tím se z turnaje stala jakási časovaná bomba. Všichni očekávají, co se bude dít. Osobně držím Petrovi palce, ale zápas není trénink. Bude to mít moc těžké," řekl ředitel turnaje Martin Fassati.

Losování se uskuteční v neděli odpoledne a nejvýše nasazeným je domácí Tomáš Zíb, 118. hráč světa. Z českých tenistů se do hlavní soutěže dostala ještě šestice Petr Luxa, Jan Vacek, František Čermák, Radek Štěpánek, Jan Hernych a Ota Fukárek. Druhou ze čtveřice volných karet získal junior Lukáš Dlouhý.

Kordův zápas prvního kola organizátoři naplánovali na 'mikulášskou', na úterý 5. prosince od 17 hodin. Vstup do haly je zdarma a kapacita hlediště činí asi 285 míst. "Pokud bude zájem, tak přistavíme další tribunu," uvedl Fassati. Pro diváky bude ze stanice metra Opatov připravena od 15.30 kyvadlová doprava.

Na challengeru se Korda objeví i ve čtyřhře, do níž dostal taktéž volnou kartu. "Měl by hrát s Cyrilem Sukem," potvrdil Fassati.

Spekuluje se o tom, zda levoruký Korda absolvuje jednu malou epizodu, či zahájí druhou kariéru. Před ním to zkoušely například takové legendy jako Švéd Björn Borg, Američan John McEnroe nebo jeho krajan Jimmy Connors. "Techniku úderů a dobrý pohyb neztratil, to se nezapomíná. Bude záležet na jeho pocitech z tohoto turnaje," řekl Kordův bývalý trenér Tomáš Petera. Ten se přiklání k možnosti, že Korda u tenisu vydrží déle než jeden turnaj.

Korda ještě minulý týden nebyl sám se sebou příliš spokojen, ale podle dnešního rozhovoru pro MF Dnes se situace změnila. "Na to, jak krátce se připravuju, se cítím neskutečně dobře," prohlásil Korda, ale velké plány si nedělal. "Spíš nepočítám s tím, že bych první kolo vyhrál. Mým vítězstvím ale bude už první krok, který na kurtu udělám," konstatoval tenista.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze