Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korda se vrátil vítězně a získal 160 dolarů

4 2000
P r a h a - Nelehký, ale nakonec šťastný byl návrat Petra Kordy na tenisové kurty. Na challengeru v Průhonicích, dotovaném 25 000 dolarů, v prvním kole čtyřhry spolu s Cyrilem Sukem porazili po více než dvouhodinové bitvě druhý nasazený pár Fukárek - Čermák 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3). "Mám ze zápasu dobrý pocit, hlavně jsem dobře servíroval. Myslím, že jsem předvedl pár akcí, které rozesmály oko a rozehřály srdce diváků," prohlásil po utkání Korda, který si za toto vítězství připsal na konto 160 dolarů. V úterý od 17 hodin nastoupí v 1. kole dvouhry proti slovenskému tenistovi Martinu Hromcovi a zápas budeme opět průběžně sledovat. Prohlédněte si video z utkání

Po necelé hodině hry vedli mladíci Fukárek a Čermák, kteří jsou na deblovém žebříčku ATP na 308. místě, ve druhém setu 5:2 a měli cenný skalp veteránů na dosah ruky. "To už jsme byli jasně vyřazeni," ohlédl se za klíčovým okamžikem Korda. Za stavu 4:5 ovšem vracející se tenista zahrál skvělý forhendový prohoz, který lehce tečoval pásku a skončil u zadní čáry. Od vyřazení jej předtím dělily dva míčky...

Pak Korda s přehledem získal své podání a rozehrál se k výkonu, jaký jej zdobil v dobách jeho největší slávy. Jistě podával, s milimetrovou přesností prohazoval soupeře, dobře hrál na síti.

Po vítězném tie-breaku se začal lepšit i Suk. Hlavně mu začalo vycházet podání, které do té doby třikrát ztratil. "Dobře ví, že mu ten zápas nevyšel podle jeho představ. Začal hrát servis více dozadu a dostali jsme soupeře pod tlak," podotkl Korda k výkonu spoluhráče.

V závěrečném setu měli Korda se Sukem několikrát možnost získat brejk, ale nepřálo jim štěstí. Opět se rozhodlo v tie-breaku a po 2 hodinách a 17 minutách skončil zápas vítězstvím páru, který na turnaji hrál na divokou kartu. "Chtěl bych zdůraznit, že tohle nebyla čtyřhra, jaká je obvyklá na challengeru. Ti kluci hráli skvěle, bojovali a skoro nás porazili," uznal výkon soupeřů.

Korda se vrátil na kurty po sedmnáctiměsíční pauze. V roce 1998 ještě vyhrál Australian Open, ale jeho odchod ze scény byl poněkud hořký. Doprovázela jej dopingová aféra, při Wimbledonu totiž zkouška odhalila v jeho těle zakázaný prostředek nandrolon.

Korda se k této záležitosti již nechce vracet. Na tiskové konferenci po zápase jen přečetl prohlášení, ve kterém mj. stojí: "Dneškem začíná nová kapitola mého života a už se nemíním ohlížet za problémem, který mě postihl a ovlivnil můj život a tenisovou kariéru. Proto bych rád sdělil, že se už nikdy nehodlám vyjadřovat k jakýmkoli otázkám týkajícím se této aféry."

O věcech souvisejících s turnajem se ovšem rozhovořil ochotně. "Rád bych zdůraznil, že motto mého návratu zůstává stále stejné. Chci, abych v den, kdy má můj táta narozeniny, stál na kurtu a hrál tenis. Co bude dál, to se uvidí," řekl Korda. A po chvilce dodal: "Bavilo mě to tady, ale nechytlo. To je rozdíl."

Se svým výkonem byl rozhodně spokojen. "Hlavně jsem překvapen, jak skvěle mi šlo podání. Také jsem zahrál pár důležitých míčků. Jen v závěru už jsem byl trochu unaven." A nervozita? "Před zápasem jsem byl úplně klidný, až moc. Třeba to ale ve středu bude jiné."

To jej čeká slovenský tenista Martin Hromec, 406. hráč světového žebříčku. "Vůbec nic o něm nevím. Ale já nikdy nebyl zvyklý vymýšlet taktiku. Zeptám se na něco trenéra a pak půjdu hrát. Jak už jsem řekl, moje vítězství bude už to, že vstoupím na kurt."

Petr Korda odvrací bekhendem míček při čtyřhře s Cyrilem Sukem na chellengeru v Praze-Průhonicích, kde v prvním kole porazili druhý nasdazený pár Fukárek - Čermák 3:6, 7:6, 7:6

Autor:


Témata: Petr Korda
Najdete na iDNES.czmobilní verze