Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Körber ovládl kvalifikaci i pohárový závod

31 2003
Most - Dvojnásobným triumfem Gerda Körbera skončily víkendové závody tahačů. Německý jezdec vyhrál kvalifikační i pohárový závod Velké ceny České republiky v kategorii Super Race Truck. "Jsem spokojen jak s tím, jak se mi jelo, i s vozem samotným," řekl obhájce titulu mistra Evropy. Čeští jezdci zůstali pod medailovými přičkami, jen David Vršecký byl v kvalifikaci třetí. V kategorii Race truck František Vojtíšek nedělní kvalifikaci nedokončil a pohárové závodu se nezúčastnil.

Nedělní odpoledne mezi tahači mělo dramatický úvod. Těsně před startem kategorie Race Truck se nad mosteckým autodromem přehnala silná přeháňka a všichni truckeři s obavami shlíželi k obloze.

Ne tak český závodník František Vojtíšek, který si na mokré dráze obvykle užívá.
 
Podle toho také vypadal průběh kvalifikační jízdy: Vojtíšek se hned po startu přehnal na druhé místo a na vedoucího Olivera zle dotíral. J

enže v sedmém předposledním kole ho vyřadila porucha na turbu a nedobrovolně musel ukončit slibně rozjetý závod. Závadu se navíc nepodařilo odstranit, a tak se pohárový závod jel bez české účasti.
 
V kvalifikační jízdě Super Race Truck byly obavy z ještě nevyschlé dráhy ještě větší, přesto měl závod poměrně klidný průběh. Vršeckému se nepodařilo navázat na vydařený ranní zahřívací trénink, v němž už měl ideálně vyladěný vůz.

Na mokré dráze ho nemohl dostatečně využít a opatrnou jízdou směřoval ke
čtvrtému místu. Z vítězství se radoval jeho stájový kolega Körber.

Největší souboj tak o druhé místo svedli Albacete s Lackem; devatenáctiletý Čech nakonec neodolal ataku horkokrevného Španěla a skončil třetí.

"Ten tlak se nedal ustát," přiznal nerovný souboj mladík, jehož tatra nesla zřetelné stopy těžkého boje. Po závodě byl navíc za předčasný start penalizován dvaceti vteřinami a klesl až na čtvrté místo za Vršeckého.

V pohárovém závodu, bodovaném dvojnásobným počtem bodů, znovu kraloval Körber. Kvůli kolizi Oestreicha s Vršeckým v prvním kole se opakoval start, ale během 12 kol došlo k jediné změně na čtvrtém místě; z něho odstartoval Lacko, jenže během druhého kola ho Vršecký předstihl a až do konce závodu se na vyschlé trati už nic dramatického nestalo. Stříbrná Körberova buggyra tak vítězně projela cílem.

"Také mě těší, že jsem Davidovi vrátil porážky z Německa na jeho domácí půdě," prohlásil rozesmátý Körber. Přiznal však, že ještě větší radost by měl, kdyby na stupních vedle něho stáli i Vršecký a Albacete.

Jeho český kolega neskrýval, že si přál skončit lépe. "Je asi pravda, že pokaždé vyhrávat nejde. Ovšem věřil jsem, že se dostanu doma alespoň na stupně vítězů," přiznal roudnický rodák. V pohárovém závodě byl prý limitován technickými problémy.

"Po kolizi před opakovaným startem jsme měli potíže auto vůbec nahodit, navíc se nepovedl ani samotný start," vysvětlil důvody, kvůli nímž nenaplnil přání svých tuzemských fandů. 

Hlavní závod ve Škoda Octavia cupu vyhrál Jan Dostál. Ovšem průběžnému pořadí vládne nadále František Došek, vítěz dopoledního závodu, přestože odpoledne kvůli poruše na spojce neodstartoval.

Výsledky - neděle:
Super Race Track:
Pohárový závod (12 kol):
1. Körber (Něm./Buggyra) 23:05,621, 2. Oestreich (Něm./PAM) -1,440, 3. Albacete (Šp./Buggyra)-7,235, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -11,209, 5. Lacko (ČR/Tatra) -13,040. 
Kvalifikační jízda (8 kol): 1. Körber 18:15,817, 2. Albacete -1,546, 3. Vršecký -6,651, 4. Lacko -25,124, 5. Oestreich - 39,378.
Průběžné pořadí: 1. Körber 152, 2. Oestreich 138, 3. Vršecký 116, 4. Albacete 110, 5. Luoastarinen (Fin./PAM) 88, 6. Lacko 85.
Race Truck:
Kvalifikační jízda (8 kol):
1. Oliver (Brit./MAN) 21:22,891, 2. Allgäuer (Rak./MAN) -9,780, 3. Hahn (Něm./Mercedes) -32,071, ...Vojtíšek (ČR/Renault) nedojel.
Pohárový závod (10 kol): 1. Allgäuer 22:22,182, 2. Oliver - 1,220, 3. Garrett (Brit./Foden) -32,440, Vojtíšek nestartoval.
Průběžné pořadí: 1. Allgäuer 253, 2. Bernau (Něm./MAN) 243 bodů, 3. Oliver 236, 4. Garrett 155, 5. Rodriguez (Port./MAN) 153.
Škoda Octavia cup:
Hlavní závod: 1. Dostál, 2. Rosina, 3. M. Matějovský.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze